۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۱
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83479532
۰ نفر

برچسب‌ها

 ایران در تولید بذر غلات خودکفا است

همدان- ایرنا- رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایران در تولید بذر غلات از جمله گندم خودکفا است.

کاظم خاوازی روز سه شنبه در گردهمایی برنامه‌ریزی سالانه تحقیقات دیم کشور به میزبانی همدان افزود: اکنون گندم آبی با ۳۴ رقم محصول در سبد تحقیقات کشور به عنوان متنوع‌ترین محسوب می‌شود و ضریب نفوذ ارقام در گندم آبی ۴۷ درصد است.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۳ درصد کشاورزان از گندم آبی استفاده نمی‌کنند ادامه داد: در معرفی ارقام بذر باید پوست اندازی کنیم و روش‌های ساده را به افراد تازه کار و بخش خصوصی واگذار کرده و به سمت روش‌های تخصصی‌تر حرکت کرد.

او خاطرنشان کرد: هشت میلیون هکتار کشت دیم در کشور به توجه کلان و ساختار جدید برای تحقیقات دیم نیاز دارد.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه همکاری بین رشته‌ای از معضل‌های بخش کشاورزی است و در سازمان نیاز به مراقبت دارد ادامه داد: یکی از سیاست‌های سازمان شکستن دیوارها و فاصله‌های درون سازمانی است.

خاوازی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های اقلیمی متفاوت در کشور دست ما را باز گذاشته است، افزود: بسیاری از آزمایشگاه‌ها و واحدهایی که در جهادکشاورزی داریم تا سقف ظرفیت فاصله داشته و قابلیت سرویس دهی زیادی دارد.

۲۰۸۷/۷۵۲۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =