۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۱
کد خبرنگار: 948
کد خبر: 83479511
۰ نفر

برچسب‌ها

شهریار ۱۲۹۵ کلاس درس کم دارد

شهرری- ایرنا- رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان شهریار گفت: هم اکنون این شهرستان با کمبود یکهزار و ۲۹۵ کلاس درس مواجه است که برای رفع این مشکل نیازمند همراهی مسئولان استانی و خیرین هستیم.

به گزارش ایرنا، مجید پارسا عصر سه‌شنبه در جلسه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت: هم اکنون هفت هزار فرهنگی وظیفه تعلیم و تربیت ۱۶۰ هزار دانش آموز در چهار هزار و ۵۴۶ کلاس درس را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه تراکم جمعیت دانش آموزی در شهرستان شهریار۳۳ نفر است، گفت: تراکم دانش آموزی در برخی از مناطق این شهرستان به ۴۵ نفر رسیده است و کمبود فضای آموزشی شهریار بسیار کم و در برخی از نقاط به بحران رسیده‌ایم.

پارسا افزود: تراکم دانش‌آموزی در استان تهران ۳۱ و در کشور ۲۶ است و نیاز است برای تامین فضای دانش آموزی در این شهرستان چاره اندیشی شود.

وی عنوان کرد: از سال ۹۶ تاکنون ۱۰ مدرسه با پیگیری‌های لازم در این شهرستان احداث شده و از این تعداد پنج مدرسه از محل ارزش افزوده به فضای آموزشی شهرستان افزوده شده است.

پارسا افزود: در مجموع ۱۵۰ کلاس درس از مهرماه امسال به مدارس شهریار افزوده می‌شود، ضمن اینکه در حدود ۲۰ کلاس نیز از اتاق‌های خالی و بلااستفاده تبدیل به کلاس درس شده‌اند.

وی گفت: در برخی از مکان‌ها نیز با توصیه مدیران، معلمانی که علاقه‌مند به فعالیت در حوزه غیردولتی هستند به این سمت سوق داده شدند و دریافت تسهیلات توسط بخش خصوصی در این فضا مهیا شد.

رییس آموزش و پرورش شهریار، نبود میز کلاس درس را از دیگر مشکلات عنوان کرد و گفت: باید امسال در این زمینه چاره‌اندیشی شود چرا که به شدت در این زمینه کمبود داریم.

وی عنوان کرد: هم اکنون با کمبود نیروی انسانی نیز در این شهرستان مواجه هستیم و سعی شده که تمامی معاونان نیز تدریس کنند و از نیروهای حق التدریس کمک گرفته‌ایم تا در این زمینه کمبودها را جبران کنیم.

به گزارش ایرنا، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با حضور روسای آموزش و پرورش شهرستان‌های استان و شکرالله حسن بیگی معاون استانداری تهران برگزار شد.

شهرستان شهریار در غرب استان تهران واقع شده است.

۶۰۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =