۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۶
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 83479481
۰ نفر

برچسب‌ها

بانک جلبک یک ثروت ملی برای کشور است

تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ایجاد بانک جلبک در کشور، فواید اقتصادی و ارزش افزوده زیادی برای کشور ایجاد کرده است، این بانک یک ذخیره و ثروت ملی به حساب می‌آید.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی با اشاره به اینکه نخستین بانک ذخایر ژنتیکی اختصاصی جلبک های ایران با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، راه‌اندازی شده است، بیان کرد: این بانک با عنوان بانک جلبک‌های ایران فعالیت می‌کند.

وی افزود: این بانک در نظر دارد با گردآوری سویه‌های خالص بومی و غیر بومی جلبک مرجع مناسبی را برای استفاده پژوهشگران، محققان، کارآفرینان و صنعتگران کشور فراهم آورد و با ایجاد این زیرساخت اساسی جاده علم و عمل را برای مردم هموار کند.

قانعی با بیان اینکه بانک ملی جلبک ایران به صورت تخصصی در زمینه جمع‌آوری، نگهداری و بهره‌برداری از گونه‌های مختلف جلبکی اعم از گونه‌های بومی و یا غیر بومی کشور ایران فعالیت دارد، عنوان کرد: پس از شناسایی و جمع‌آوری گونه ها، طرح‌های مختلف تحقیقاتی و توسعه‌ای در زمینه صنایع غذایی، دارویی، آرایشی بهداشتی، انرژی، محیط زیست و آب و فاضلاب به روی آنها انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: پس از تولید محصولات اولیه به تجاری‌سازی و تحقیقات و توسعه بازار طرح‌های نهایی پرداخته و با ارتباط با صنعتگران متبحر به تولید صنعتی و انبوه محصولات می‌پردازیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =