افزایش بیش از ۲ برابری تعداد سمن‌های آذربایجان‌شرقی در دولت اعتدال

تبریز - ایرنا - معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی، توسعه فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن) را از اصلی ترین اولویت‌های دولت تدبیر و امید دانست و گفت: تعداد سمن‌های استان در دولت اعتدال بیش از ۲ برابر شده است.

به گزارش ایرنا، علیار راستگو روز سه شنبه در هشتادمین جلسه ستاد سامان دهی امور جوانان آذربایجان شرقی، توجه به توسعه فعالیت سازمان های مردم نهاد را از اصلی ترین اولویت های محوری دولت تدبیر و امید و مدیریت ارشد استان دانست و  گفت: تعداد سازمان های مردم نهاد استان از ۳۰۸ مورد قبل از دولت تدبیر و امید به ۸۰۰ مورد رسیده و فعالیت کمی و کیفی آن ها نیز رو به روز در حال افزایش است.

وی با تاکید بر افزایش فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در جامعه افزود: توجه ویژه به توسعه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در تمامی بخش های جامعه بخصوص در مناطق محروم، یک ضرورت است که انتظار داریم مسئولان و بخصوص سازمان های مردم نهاد به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.

وی با اشاره به آغاز فعالیت ۴ دفتر تسهیل گری در تبریز و شناسایی و رصد تمامی مشکلات و معضلات موجود در مناطق هدف عنوان کرد: خوشبختانه اطلاعات کامل در بخش های فرهنگی و اجتماعی در مناطق محروم توسط این دفاتر گردآوری شده و برنامه ریزی های خوبی در جهت سامان دهی و رفع مشکلات در حال انجام است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، به موضوع زباله گردی در سطح شهر تبریز و ضرورت بررسی علل این معضل اجتماعی توسط کارشناسان امر تاکید کرد و ادامه داد: شهرداری تبریز روزانه بیش از یک هزار و ۲۰۰ تن زباله از سطح شهر تبریز جمع آوری می کند و اقدامات بسیار خوبی هم در زمینه بازیافت زباله انجام شده و باید متناسب با تکنولوژی های روز بتوانیم میزان بازیافت زباله ها به عنوان طلای کثیف را افزایش دهیم.

علی بدر شکوهی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به نبود قانون شفاف و مصوب مجلس در مورد فعالیت سازمان های مردم نهاد ادامه داد: بر همین  اساس و به دلیل فقدان مجوز فعالیت اکثر سازمان های مردم نهاد، دستور العمل اجرایی این در تفاهم نامه مشترک وزارت کشور و وزارت ورزش و جوانان، مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته وی پس از تایید و تصویب صلاحیت سازمان های مردم نهاد در هیات نظارت استان، مراحل صدور پروانه و شناسه فعالیت با امضای شخص استاندار به سازمان های مردم نهاد انجام می شود.

ایوب بهتاج، مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این جلسه گفت: بر اساس اعلام وزارت ورزش و جوانان، استان آذربایجان شرقی در سال ۹۷، رتبه نخست کشوری در سامان دهی امور جوانان را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین از برگزاری ویژه برنامه های هفته ازدواج در تمامی شهرستان های استان خبر داد.

۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =