۴۰ درصد کنکوری‌های مجاز، پذیرش بدون آزمون را انتخاب کردند

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۴۰ درصد از داوطلبان کنکور سراسری ۹۸ که برای انتخاب رشته مجاز شده بودند، ترجیح دادند در پذیرش‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها ثبت‌نام کنند.

منصور غلامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا در مورد آخرین اقدامات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای حذف تدریجی کنکور اظهار داشت: این وزارتخانه در حال تلاش برای ادامه روند ورود بدون آزمون داوطلبان به دانشگاه ها است و پذیرش در ۸۵ درصد رشته ها از طریق معدل ادامه دارد.
وی ادامه داد: حتی ۴۰ درصد کنکوری های سال ۹۸ که مجاز به انتخاب رشته شده بودند با وجود دریافت کارنامه در فرایند انتخاب رشته شرکت نکرده و ترجیح دادند پذیرش های بدون آزمون را انتخاب کنند.
غلامی این اقدام کنکوری ها را به منزله انصراف از تحصیل ندانست و خاطرنشان کرد: این مهلت برای ثبت نام در پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها تا ۲۸ شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور ادامه دارد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: این مهلت برای مساعدت با افرادی که تاکنون موفق به ثبت نام در این دوره ها نشده است تا پایان هفته ادامه دارد.
بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، ثبت نام برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی از ۲۰ اسفندماه ۹۷ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده است و تا پایان هفته جاری ادامه دارد.
ظرفیت پذیرش در این دوره ها ۵۹۶ هزار نفر اعلام شده است و تاکنون ۲۳۷ هزار و ۸۶۰ نفر در این رشته ها ثبت نام کرده اند. این پذیرش صرفا برای ترم تحصیلی مهرماه سال جاری است./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =