۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۹
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 83479361
۰ نفر

برچسب‌ها

تمرین مقابله با حوادث در فردیس

کرج - ایرنا - دستگاههای امدادی و اجرایی شهرستان فردیس روز سه شنبه راههای مقابله با حوادث طبیعی از جمله زلزله را تمرین کردند.

به گزارش ایرنا، این با مشارکت استانداری البرز، مدیریت بحران ،آتش نشانی، هلال احمر، اورژانس، نیروی انتظامی، بسیج و امدادگاز شهرستان فردیس برگزار شد.

 افزایش توانایی، ایجاد و حفظ آمادگی نیروهای امداد و تعمیرات به منظور واکنش سریع در شرایط اضطراری، مقابله با حوادث و کنترل نشت گاز و همچنین هماهنگی بیشتر با سایر سازمان های مربوطه از اهداف برگزاری این تمرین بود.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: آمادگی دستگاههای اجرایی برای خدمات رسانی در مواقع زلزله از اهداف برگزاری این مانور است.

مهدی مهرور افزود: در این تمرین افزون بر حوادث طبیعی، مقابله با سرقت نیز مورد توجه قرار گرفت. 

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در حاشیه مانور گفت: موفقیت در شرایط اضطراری مرهون این است در سه بخش قبل از بحران، حین بحران و بعداز بحران آمادگی کافی و لازم را از قبل کسب کرده باشیم.

حسین تقی نژاد افزود: این مانور نشان داد که در ۲ بخش مقابله با حوادث طبیعی و  سرقت دستگاههای اجرایی از هماهنگی و همکاری خوبی برخوردار هستند.

مهارآتش سوزی تاسیسات زیربنایی مانند شبکه های گاز از محورهای این تمرین آمادگی بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت: ۶ هزار کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه گاز در این استان وجود دارد که نگهداری و حفاظت از آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

 وی اجرای خط انتقال گاز  بوئین زهرا -کرج به طول ۶۵ کیلومتر و قطر شبکه ۳۶ اینچ  اشاره کرد و بیان داشت: پیمانکارپروژه انتخاب شده و این خط  سال ۹۹ به بهره برداری می رسد که هدف از این طرح تامین گاز با نگاه ۵۰ ساله در سه بخش صنعت،خدمات و کشاورزی در استان البرز است.

۷۴۱۳/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =