۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83479280
۰ نفر

برچسب‌ها

رضایتمندی سیل زدگان باوی از همراهی البرزی‌ها

کرج - ایرنا - همراهی و همدلی مردم و مسوولان استان البرز با مردم سیل‌زده شهرستان باوی استان خوزستان با وجود خسارت ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریالی، امروز و با گذشت پنج ماه از وقوع این حادثه طبیعی سبب آرامش مردم این خطه خونگرم شده است.

به گزارش ایرنا، ۱۹ فروردین ماه سال جاری خطر شکسته شدن سیل بند مشرف به شهر شیبان در بخش مرکزی شهرستان باوی و احتمال طغیان رودخانه کارون مسئولان را بر آن داشت تا دستور تخلیه این منطقه صادر شود و در نهایت این سیل بند شکسته شد.

فرماندار شهرستان باوی گفته بود، به دلیل بالا بودن حجم آب سرریز در برخی روستاها امکان انتقال مصالح و تجهیزات برای ترمیم نقاط آسیب دیده وجود ندارد.

بر این اساس توجه و نگاه ها به سمت کمک های اعزامی از جمله تیم های نیروی انسانی، متمرکز شد و با تدبیر دولت استان البرز به عنوان استان معین خوزستان همکاری های خود را با حضور میدانی عزیزاله شهبازی استاندار البرز و سایر مسئولان اجرایی و امدادی آغاز کرد.

در این بین شهرستان باوی همچنان از جانب ۲ رودخانه دز و کارون در معرض سیلاب قرار گرفت که برای مهار آب در حوزه های روستایی ساخت سیل بندها آغاز شد اما با توجه به افزایش حجم خروجی آب رودخانه، برخی سیل بندها مقاومت لازم را نداشته و بخشی از روستاهای این شهرستان و به ویژه در دهستان عنافچه دچار آبگرفتگی شد.

تمام امکانات این شهرستان در کنار استان های معین و نیروهای مسلح  به صورت شبانه روزی در منطقه حضور داشتند و برای کنترل سیلاب و خدمت رسانی به مردم آسیب دیده تلاش کردند.

اما زخم های این حادثه طبیعی تنها باهمدلی و همراهی مردم سایر استان ها تسکین می یافت، بنابراین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان البرز ۲۵ کارشناس به شهرستان باوی اعزام کرد و  حدود هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی مورد ارزیابی قرار داد.

با گذشت پنج ماه از حادثه طبیعی سیل خوزستان، استاندار البرز بار دیگر با حضور در شهرستان باوی آخرین اقدامات انجام شده در این زمینه را مورد بررسی قرار داد و با بازدید میدانی از روستاها روند اجرایی پروژه های اجرایی در این شهرستان سیل زده که البرز معین همراهی با آن شده بود زیر ذره بین قرار داد.

حضور استاندار البرز در جمع مردم روستای یکاویه یک شهرستان باوی و رضایتمندی مردم سیل زده  نوید بخش سربلندی در همراهی با همنوعان سیل زده بود و در بازدید از روند بازسازی و تعمیرات مناطق سیل زده شهرستان باوی در جمع مردم روستای یکاویه یک این شهرستان همراهی البرزی ها از سوی مردم مورد تایید قرار گرفت.

رئیس بنیاد مسکن البرز با بیان اینکه بعد از وقوع سیل فروردین ماه امسال ۲۵ کارشناس به شهرستان باوی از استان البرز اعزام شد، گفت: ارزیابی و احصا مناطق آسیب دیده از ۲۸ فروردین ماه ۹۸ آغاز شد.
علی رحیمی زاده ادامه داد: حدود هزار و ۲۵۰ واحد مورد ارزیابی قرار گرفت که از این تعداد هزار و ۵۰ مورد در ۲ بخش تعمیری و احداثی دچار خسارت شده بود.
وی گفت: ۶۱۰ واحد نیاز به تعمیرات داشتند که در این بخش ماموریت البرز به پایان رسیده است.
رحیمی زاده افزود: ۴۴۰ واحد دچار خسارات بسیار زیادی شده بودند که احداث آنها در مراحل پایانی قرار دارد و تا دی ماه امسال به سرانجام می رسد.
شهرستان باوی در خوزستان در حدود ۴۰ کیلومتری شمال اهواز از ۲ بخش مرکزی و ویس تشکیل شده و مرکز آن شهر ملاثانی است و شهر شیبان در بخش مرکزی این شهرستان و در شمال شهر اهواز و در شرق رودخانه کارون واقع است.

۸۰۲۹/6993

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =