نخستین جلسه کمیته نظارت و ارزیابی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد

تهران- ایرنا- نخستین جلسه کمیته نظارت و ارزیابی ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) با حضور نمایندگان کمیته‌های ۱۳ گانه ستاد مرکزی اربعین، به منظور بررسی مشکلات و نواقص دستگاه‌های فعال در اجرای مراسم اربعین برگزار شد.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «علی طالبی» رئیس کمیته نظارت و ارزیابی ستاد مرکز اربعین در ابتدای جلسه ضمن تبیین جایگاه اربعین به عنوان حرکتی به سمت آزادگی، حریت، دشمن شناسی، دشمن ستیزی و عدم قبول ظلم از هر جهتی که باشد، اظهار داشت: توبه حرّ یک نماد عینی انسان‌سازی و برگشت به سمت حق در واقعه عاشورا است؛ امید که همه ما پیروان راستین  ائمه اطهار علیه السلام باشیم.
در ادامه این جلسه، نمایندگان کمیته‌های سیزده گانه، ضمن بیان مشکلات درخصوص نحوه حل آنها، پیگیری نواقص و مشکلات، راهکارهایی را مطرح کردند.
رئیس کمیته نظارت و ارزیابی ستاد مرکزی اربعین نیز گزارشی از نحوه تعیین شاخص‌های کمیته های ۱۳ گانه ارائه کرد.
طالبی تصریح کرد: مستندسازی یکی از موضوعات مهم و مدنظر وزیر کشور در تمام زمینه‌ها است که بایستی کمیته مربوط روند آن را طی و اقدام لازم را معمول و گزارش کنند.
در نخستین جلسه کمیته نظارت و ارزیابی ستاد مرکزی اربعین مقرر شد با توجه به تاکید وزیر کشور بر شفافیت کار، سامانه سماح فعال شده و همه کمیته ها به ثبت نام زائران در این سامانه اهتمام داشته باشند.
همچنین در این جلسه تاکید شد مصوبات ستاد و کمیته‌ها به کمیته نظارت و ارزیابی ارسال و پاسخ به موقع به تمامی مکاتبات در حداقل زمان داده شود.
همچنین مقرر شد، شاخص‌ها مجددا در مدت یک یا دو روز به اشتراک گذاشته شود و نتیجه دقیق و قطعی اعلام و در سامانه تسما (ارزیابی عملکرد) قرار گیرد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =