۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83479272
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۸ درصد مطالبات گندم‌کاران خراسان جنوبی پرداخت شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: ۹۸ درصد وجه گندم خرید تضمینی کشاورزان استان پرداخت شده و پرداخت مابقی مطالبات کشاورزان نیز در دستور کار است.

مجید اسداللهی روز سه‌ شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۱۲ هزار و ۶۹۵ تن گندم از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شده است.

وی اعلام کرد که کشاورزان تا پایان شهریور ماه جاری مهلت دارند گندم مازاد بر نیاز خود را به مراکز خرید تضمینی تحویل دهند.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: از آغاز فصل برداشت گندم ۱۹ مرکز خرید تضمینی در استان فعال بود اما اکنون با توجه به نزدیک شدن به پایان مهلت مقرر، ۱۰ مرکز در سراسر استان برای تحویل گندم مازاد کشاورزان فعال است.

وی افزود: با توجه به اینکه فرصت خرید تضمینی گندم محدود است از تمامی کشاورزان درخواست داریم هرچه سریعتر نسبت به تحویل محصول مازاد بر نیاز خود به مراکز خرید اقدام کنند.

اسداللهی از افزایش ۲۵ درصدی خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به پارسال خبر داد و گفت: تمامی عملیات تحویل‌گیری گندم از کشاورزان و رانندگان از قبیل نمونه‌برداری، توزین، تعیین آفت و تخلیه گندم‌های تحویلی رایگان بوده و از این بابت هیچ‌گونه وجهی دریافت نمی‌شود.

قیمت خرید هر کیلوگرم گندم معمولی امسال یک هزار و ۷۰۰ تومان و برای گندم دوروم یک هزار و ۷۷۰ تومان اعلام شده است.

۱۸ هزار و ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیرکشت گندم است که پیش بینی شده بود ۶۴ هزار تن محصول از این اراضی برداشت شود.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =