پایان عملیات آواربرداری ایستگاه‌های پمپاژ آب در پلدختر 

خرم‎آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان گفت: عملیات آواربرداری ایستگاه‌های پمپاژ آب پلدختر که از سیلاب فروردین ماه امسال آسیب دیده بودند به پایان رسید.

به گزارش ایرنا رضا میرزایی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ، ایستگاه های پمپاژ آب "واشیان"، "چم مهر" و "جایدر" بر اساس استانداردهای موجود طراحی شده بودند که در سیل ششم فروردین ماه که دبی سیلاب معادل سه هزارو ۳۵۰ متر مکعب در ثانیه بود، آسیبی ندیدند، اظهار داشت: در جریان سیل دوازدهم فروردین ماه که دبی آب بیشتر از دوره بازگشت ۱۰۰ساله بود، بخش‌های مختلف ایستگاه‌های پمپاژ آب بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیدند.

وی گفت: عملیات آواربرداری و رسوب برداری این ایستگاه ها به صورتی که تجهیزات مدفون دچار آسیب مضاعف نگردند به طور کامل انجام و به پایان رسید و تمامی الکتروموتورها ، پمپ ها و سایر تجهیزات برقی و مکانیکی از زیر آوار تخلیه شده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر انجام آزمایشات به منظور بررسی سلامت سازه های باقی مانده، جهت مشخص شدن امکان پذیری استفاده یا عدم استفاده از آنها در بازسازی ایستگاه و همچنین بررسی سلامت تجهیزات و هیدرولیک وضعیت رودخانه با توجه به سیلاب حادث شده و تغییر هندسه رودخانه در محل ایستگاه توسط مشاور در دست اقدام می باشد.

میرزایی افزود: بازنگری موقعیت سازه های مختلف ایستگاه توسط مشاور در دست مطالعه و طراحی است که بعد از این مرحله ساخت ایستگاه های پمپاژ به مناقصه گذاشته خواهند شد.

وی ادامه داد: جهت کم کردن خطر سیلاب، ابعاد تاسیسات هیدرولیکی ایستگاه های پمپاژ آب پلدختر و برای سیلاب‌های با دوره بازگشت ۲۰۰ ساله طراحی و اجرا خواهد.

/۶۰۶۰/۳۲۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =