علت مخالفت با حضور تیم فوتبال ساحلی یزد در ترکیه بررسی شود

یزد - ایرنا- مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مقاومت گلساپوش یزد گفت: با وجود موافقت اولیه شورای برون مرزی وزارت وزرش و جوانان برای حضور تیم فوتبال ساحلی این باشگاه در رقابت‌های جهانی ترکیه، به تازگی با آن مخالفت شده است.

محمد عشقان ملک روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا این باشگاه را با سابقه‌ترین نهاد فوتبال ساحلی کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ذکر کرد و اظهار داشت: با ۱۲ دوره حضور در لیگ برتر موفق به کسب عنوان قهرمانی در فصل‌جاری شدیم و در چند دوره در لیگ برتر بزرگسالان ، امیدها و جوانان و رقابت‌های بین‌المللی جام باشگاه های اروپا - آسیا (اوراسیا کاپ) به مقام قهرمان دست یافتیم.

وی ادامه داد:  بنا به اعلام فدراسیون فوتبال این باشگاه خردادماه سال‌جاری نسبت به اعلام آمادگی و ارسال مدارک برای فدراسیون برای حضور در اولین دوره مسابقات جام باشگاه‌های جهان که ۲۹ مهرماه تا پنجم آبان ماه امسال‌ در ترکیه برگزار خواهد شد اقدام کرد.

این فعال حوزه وزرش یزد بیان داشت: با وجود موافقت شورای برون مرزی وزارتخانه با حضور ۲ نماینده از ایران در جام باشگاه‌ها که به ترتیب به باشگاه گلساپوش و ایفاسرم اردکان تعلق می‌گرفت به دلایلی کاملا نامشخص خبری در عصر تاسوعا از طرف رئیس کمیته فوتبال ساحلی فدراسیون منتشر شد که شورا با حضور پارس جنوبی بوشهر موافقت کرد در حالیکه مدرکی از این باشگاه در دبیرخانه شورا وجود ندارد و از سوی وزارتخانه چنین نامه‌ای هم ارسال نشده است.

عشقان ملک تصریح کرد: از سوی دیگر مسئولان باشگاه پارس‌جنوبی به دلیل دولتی بودن و نداشتن مجوز وزارت نفت تا تاریخ اعلام شده از سوی فدراسیون درخواستی برای حضور در جام باشگاه‌ها نداشت و بنا به اظهار آنها با موافقت رئیس کمیته ساحلی فدراسیون بعد از تاریخ مقرر مدارک را ارسال کردند.

وی اظهار داشت:  فردا( چهارشنبه) ۲۷ شهریور آخرین مهلت معرفی نمایندگان ایران از سوی فدراسیون به سازمان جهانی فوتبال ساحلی است.

استان یزد به دلیل موقعیت جغرافیایی و وجود عرصه های بیابانی در اطراف آن از دسترسی به دریا محروم است و ساحل ندارد اما رشته فوتبال ساحلی آن گوی سبقت را از بسیاری استان‌های ساحلی ربوده و از این لحاظ از موقعیت بسیار خوبی در سطح ملی برخوردار است.

۱۲ سال قبل باشگاه مقاومت گلسایوش در محله محمودآباد یزد راه‌اندازی شد و در این راستا، فعالیت‌های رشته فوتبال ساحلی در استان آغاز شده است .

در این مدت با همت مسئولان باشگاه یادشده و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های محلی، به کارگیری نیروهای فنی و جذب بازیکنان بومی روز به روز قله‌های موفقیت و افتخاررا کسب کردند و تیم فوتبال ساحلی گلساپوش در این مدت بارها با وجود حضور تیم‌های نیرومند در سایه همت بازیکنان خود عنوان‌های قهرمانی را کسب کرده است.

هم اکنون وضعیت فوتبال ساحلی یزد در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و ۲ تیم این استان شامل گلساپوش و ایفاسرام اردکان در لیگ برتر باشگاه‌های کشور حضور دارد.

بازیکنان مقاومت گلساپوش یزد از جمله محمدعلی مختاری، سیدعلی ناظم ، حمید بهزادپور ، حمیدرضا دهقانی و عباس رضایی در تیم ملی عضویت دارند و تعدادی هم بارها به اردوهای مختلف ملی دعوت شدند.

محمدحسین میرشمسی سرمربی تیم گلساپوش یزد به خاطر شایستگی به مدت ۲۰ ماه سکان هدایت تیم ملی را بر عهده داشته است.

استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸هزار نفر جمعیت در سال ۱۳۹۵، هم اکنون۴۸ هیات ورزشی و ۶۵ هزار ورزشکار سازماندهی شده دارد.

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =