دانشگاه تهران با سازمان زندان‌ها تفاهم‌نامه امضا کرد

تهران- ایرنا- دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران با سازمان زندان‌ها برای ارائه خدمات علمی و مشاوره‌ای تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد؛ انجام طرح‌های پژوهشی، تالیف کتاب و استفاده از توانمندی پژوهشگران دانشگاه تهران از مفاد این قرارداد همکاری است.

این تفاهم‌نامه همکاری آموزشی - پژوهشی و درمانی،  بین رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران و مدیر کل دفتر بهداشت و درمان سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به‌عنوان معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان به امضا رسید.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه تهران، بر اساس این تفاهم‌نامه، همکاری‌های مشترک در زمینه اجرای طرح‌های پژوهشی، تألیف و ترجمه، استفاده از توانمندی‌های پژوهشگران دو طرف و نیز بهره‌گیری از خدمات سلامت روان مورد نیاز طبق تعرفه‌های دولتی (روان‌شناسی و روان‌پزشکی) و … فراهم شده است.

برگزاری رویداد فرصت‌سازی کسب و کار در مسائل صنعتی

رویداد فرصت‌سازی کسب و کار در مسائل صنعتی، از سوی شرکت فولاد مبارکه اصفهان و با همکاری مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و انجمن مهندسی مواد و متالورژی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، برای تیم‌های حل مسئله برای چالش‌ها و موضوعات حال و آتی، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، با همکاری مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و انجمن مهندسی مواد و متالورژی ایران، همزمان با هشتمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی ایران (Imat) برنامه‌ای ویژه با موضوع «فرصت سازی کسب و کار در مسائل صنعتی» را برگزار می‌کند.

این رویداد در سه گام جوانه، جهش و جذب برگزار می‌شود که از ۱۵ تا ۱۷ مهر ۱۳۹۸ و همزمان با کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی ایران (Imat)، گام اول خود یعنی جوانه را اجرا می کند.

جوانه، با بیان چالش‌های صنعت فولاد ضمن تعریف دقیق، صحه‌گذاری و اعتبارسنجی مسائل به دنبال یافتن تیم‌های حل مسئله و ایده‌های خلاقانه است. در این برنامه پس از دریافت راه‌حل‌های پیشنهادی هر تیم و ارائه مشاوره به آنان، فرصتی جهت ارائه طرح‌ها در اختیار تیم‌ها قرار داده می‌شود و بر اساس نتایج داوری نهایی تیم‌های منتخب علاوه بر دریافت جایزه می‌توانند در برنامه حمایتی مشترک شرکت فولاد مبارکه اصفهان و پارک علم و فناوری دانشگاه (جهش) شرکت کنند و نمونه محصول خود را ایجاد کرده و یا توسعه دهند.

موضوعات مربوط به چالش‌های توافق شده با خطوط تولید فولاد مبارکه به شرح زیر است: ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر برای ضایعات سنگ آهنی ناحیه آهن‌سازی فولاد مبارکه، تولید کلسیم آلومینات Pre Melted برای واحد فولادسازی،  تولید ماده Anti Form جهت سرباره پفکی واحد فولادسازی، ایجاد ارزش‌افزوده برای لجن خطوط نورد سرد، ایجاد ارزش‌افزوده برای اکسیدآهن موجود در خروجی بازیابی واحد اسیدشویی، بازیابی قلع از ضایعات ورق‌های قلع اندود و لجن خط قلع اندود، بازیابی روی از سرباره حوضچه روی خط گالوانیزه که در این رویداد مورد بررسی قرار می گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به آدرس اینترنتی http://utstpark.ir/imatfoolad مراجعه کنند.

برگزاری هشتمین دوره مسابقات ملی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی کن‌ست ایران

 هشتمین دوره مسابقات ملی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی کن‌ست ایران، اسفند ماه سال جاری در پژوهشگاه هوافضا برگزار می‌شود. مهلت ثبت نام در این مسابقات تا ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۸ است. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم ثبت‌نام به آدرس اینترنتی www.ari.ac.ir مراجعه کنند.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha