پرداخت ۲ ماه حقوق معوقه کارکنان کشتارگاه بجنورد

بجنورد- ایرنا- کارگران و کارکنان کشتارگاه صنعتی بجنورد حقوق ۲ ماه پیش خود را که تاکنون معوق مانده بود، دریافت کردند.

به گزارش ایرنا، این مرکز توسط پیمانکار بخش خصوصی مدیریت می شود که عدم پرداخت چندماهه حقوق کارکنان، صدای آنان را به فرمانداری بجنورد رسانده بود و سرپرست فرمانداری هفته پیش مهلتی یک هفته ای برای تسویه مطالبات کارگران تعیین کرد که اکنون با گذشت ۶ روز از آن مهلت، پیمانکار مطالبات ۲ ماهه آنان را پرداخت کرده است.

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار بجنورد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی مذاکره با پیمانکار پروژه، وی مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از مطالبات کارگران را تا پایان تیرماه پرداخت کرده است.

رشید عظیمی‌پور افزود: این در حالی است که از مجموع ۳۳ نفر از کارکنان کشتارگاه حقوق پنج سلاخ اصلی به طور کامل تا امروز پرداخت شده و حقوق مردادماه ۲۸ نفر از کارگران باقی مانده است.

وی با اشاره به تاکیدات صورت گرفته به شهرداری برای تعیین تکلیف مطالبات کارگران کشتارگاه، خاطرنشان کرد: خود شهرداری نیز به عملکرد این پیمانکار معترض است زیرا که حدود پنج ماه از اجاره بهای شهرداری را پرداخت نکرده است.

عظیمی پور گفت: پیمانکار کشتارگاه موظف به پرداخت تمامی مطالبات کارگران است و شهرداری باید هرچه سریعتر در مورد پیمانکار این مجموعه تصمیم گیری نهایی را داشته باشد.

وی یادآور شد: در مذاکراتی که با مسئولان شهرداری صورت گرفت، آنان در حال انجام رایزنی و گرفتن تصمیماتی برای بازپس گیری کشتارگاه و یا به اجرا گذاشتن ضمانت نامه ها هستند که به زودی تکلیف آن مشخص می شود.

کارگران کشتارگاه صنعتی بجنورد افزون بر سه ماه حقوق از پیمانکار طلب داشتند.

ط/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =