۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۹
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 83479210
۰ نفر

برچسب‌ها

هشت تن فرآورده دامی غیربهداشتی در اراک کشف شد

اراک - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی اراک گفت: هشت تن فرآورده دامی غیربهداشتی شهریور ماه جاری از واحدهای تولید، نگهداری و عرضه این شهرستان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

«محمدرضا جوانمرد» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این محصولات توسط بازرسان شبکه دامپزشکی اراک از مراکز تولید، بگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی در  این شهرستان کشف و با دستور مقام قضایی از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی ادامه داد: پنج تن جگر مرغ غیربهداشتی و تاریخ گذشته و ۲ تن ماهی قزل آلا غیرقابل مصرف در جریان این بازرسی ها از واحدهای نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دام و طیور شهرستان اراک کشف و با دستور مقام قضایی برای مصرف دام به پودر گوشت و ماهی تبدیل شد.

رئیس شبکه دامپزشکی اراک افزود: ۸۰۰ کیلوگرم شنیسل و جگر مرغ نیز به دلیل بالا بودن بار میکروبی از یک خودروی حمل فرآورده‌های خامی دام و طیور و ۲۲۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیربهداشتی و دارای انجماد غیراصولی از یک واحد رستوران در این شهرستان کشف شد.

وی توضیح داد: صاحب رستوران مذکور به دلیل تخلف بهداشتی به تحمل یک سال حبس محکوم شد.

جوانمرد گفت: یک واحد بسته‌بندی ماهی نیز به دلیل استفاده از نام غیر واقعی و خارج از ضوابط و مقررات دامپزشکی به مبلغ ۵۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد و ۱۳۰ کیلوگرم ماهی از این واحد ضبط و با دستور مقام قضایی از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.

کلان‌شهر اراک با ۶۵۰ هزار نفر جمعیت از سه بخش مرکزی و ساروق و معصومیه تشکیل شده است.

۱۹۵۵/۶۰۱۳/