۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۷
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83479192
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام سوری سکوت دمشق در برابر اشغالگری آمریکا را طولانی ندانست

تهران - ایرنا - معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که دولت دمشق مدت طولانی در برابر اشغالگری غیرقانونی آمریکا و تخریب روزانه زیر ساخت های کشورش سکوت نخواهد کرد، چرا که آنها همپیمان تروریست ها هستند.

به گزارش روز سه شنبه روزنامه سوری "الوطن"، "فیصل المقداد" با بیان اینکه واشنگتن در سوریه متحد تروریست ها است و دمشق برای همه احتمال ها آماده است، گفت که آمریکا پل های رود فرات و چاه های نفت در منطقه "الجزیره"  را سوریه تخریب کرده و مابقی را در اختیار شبه نظامیان " دمکراتیک کرد سوریه" (قسد) و گروههای تروریستی دیگر قرار داده تا از منافع مادی آن استفاده کنند.

وی افزود که اردوگاه های آوارگان سوری بخصوص اردوگاه "الرکبان" به مستعمره آمریکا در خاک سوریه تبدیل شده و سعی دارد تا شهروندان سوری همچنان در این اردوگاهها بمانند بدون اینکه به مسئولیت خود در برابر آنها عمل کند.

هیات هماهنگی سوریه و همتای روسی آن امروز گزارش دادند که با تلاش های مشترک این دو کشور بیش از 29 هزار شهروند سوری از اردوگاه الرکبان خارج شده و عملیات تخلیه این اردوگاه برای خارج کردن همه ساکنان آن که نیروهای آمریکایی  مانع خروج آنها می شوند، ادامه دارد.

"آلکسی پاکین" معاون فرمانده نیروهای عامل روسیه در سوریه نیز اعلام کرد که دولت سوریه 50 مرکز را به اقامت موقت این شهروندان سوری اختصاص داده و کمیته ارزیابی هیات سازمان ملل و و هلال احمر این کشور در حال ثبت اسامی کسانی هستند که قصد خروج از اردوگاه الرکبان را دارند.

"حسین مخلوف" وزیر کشور سوریه نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که دولت دمشق در راستای تامین همه خواسته های پناهجویان برای بازگشت امن آنها، عمل می کند.

وزارت خارجه سوریه در بیانیه ای اقدامات نیروهای دموکراتیک کرد (قسد) مورد حمایت آمریکا علیه شهروندان سوری را محکوم و این اقدامات آنها را در راستای اهداف واشنگتن و تل آویو و در خدمت به طرح های آنها ارزیابی کرد.

وزارت خارجه سوریه در دو نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت گزارش داد که اقدامات "شبه‌نظامیان تروریستی جدایی طلب" موسوم به نیروهای دمکراتیک کرد علیه شهروندان سوری در استان‌های الحسکة، الرقة، دیرالزور و حلب با حمایت نظامی، لجستیک، مالی و سیاسی آمریکا و حمایت نیروهای ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح ضد "داعش" تحت امر واشنگتن، تروریستی، جنایتکارانه و سرکوب‌گرانه است.

این وزارتخانه تاکید کرد که دولت دمشق با کمک کشورهای دوست و همپیمانانش بر بازپس‌گیری هر وجب از خاک سوریه و آزادسازی آن از تروریسم و بازسازی آنچه که تروریست‌ها ویران کرده‌اند، تاکید دارد و این بخش از اراضی‌ که تحت تصرف نیروهای دمکراتیک کرد است، مستثنی نیست و ملت سوریه اجازه سرقت دارایی‌ها و از بین بردن تمامیت ارضی و دستاوردهای تمدنی خود را نخواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =