۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۸
کد خبرنگار: 1176
کد خبر: 83479154
۰ نفر

برچسب‌ها

سرعت وزش باد در زابل به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید

زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش باد در زابل با وجود اینکه به پایان فصل بادهای ۱۲۰ روزه سیستان نزدیک می‌شویم به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید.

محسن حیدری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از روز گذشته بر سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان افزوده شده و صبح امروز بیشینه سرعت باد در زابل به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید.

وی ادامه داد: وزش باد موجب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی در محدوده فرودگاه زابل شد به طوریکه شعاع دید افقی در این شهر به ۶ هزار متر کاهش یافت.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: غلظت ذرات معلق در هوای زابل در شبانه روز گذشته به ۵۵۱ میکروگرم بر متر مکعب یعنی حدود چهار برابر حد مجاز رسید.

وی با بیان اینکه وزش باد شدید شعاع دید افقی در زهک را نیز کاهش داد، افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌ یابی و مدل‌های جوی عصر امروز از سرعت وزش باد در شمال سیستان و بلوچستان کاسته می‌شود.

حیدری ادامه داد: روز گذشته با نفوذ گرد و غبار بادهای ۱۲۰ روزه به شهر زاهدان شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر به ۶ هزار متر کاهش یافت.

۹۹۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =