اختصاص ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار بازسازی به زیرساخت‎های شهری و روستایی خرم‎آباد

خرم‎آباد - ایرنا - فرماندار خرم‎آباد گفت: ۱۸۰ میلیارد تومان برای اجرای ۳۱ طرح بازسازی در مناطق سیلزده شهری و روستایی این شهرستان اختصاص یافته است.

اسد عبداللهی روزسه‎شنبه در جمع خبرنگاران افزود: درحال حاضر یکصد و ۱۱ پروژه در لرستان با اعتبار بیش از ۴۳۳ میلیارد تومان تحویل پیمانکار شده که عملیات اجرایی آنها، فردا چهارشنبه ۲۷ شهریورماه آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: سهم شهرستان خرم‎آباد از محل این اعتبارات ۱۸۰ میلیارد تومان است که به پروژه های آب منطقه ای، توزیع برق، آبفار، آبفا، راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، هواشناسی، شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص یافته است.

وی تاکید کرد: بر همین اساس عملیات اجرایی پروژه های سرفصل متعلق به زیر ساخت های آسیب دیده از سیل، در ۱۸ طرح حوزه شهرداری ها و ۱۳  طرح دهیاری ها آغاز می شود.

فرماندار خرم آباد با بیان اینکه مطالعات زمین شناسی بازسازی پل ماسور و دیواره های ساحلی آن انجام شده ادامه داد: ساماندهی، دیواره سازی و لایروبی رودخانه های شهرستان، بازسازی خسارات شبکه توزیع آب آشامیدنی و برق، بازسازی و ترمیم پل های شهر خرم آباد از جمله پل آیت الله کمالوند، اناری و بهداری، راههای شهری و روستایی و خرید و نصب سامانه هشدار هواشناسی از مهمترین پروژه های شهرستان خرم آباد است.

سیل فروردین امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان به زیرساختهای لرستان خسارت زد که سهم خرم آباد از این رقم بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان است.

۷۲۶۹/۶۰۵۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =