حذف شهردار تهران از ریاست مدیریت بحران هزینه سنگینی برای شهر دارد

تهران- ایرنا- عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در حذف شهردار تهران از ریاست مدیریت بحران گفت: حذف شهردار تهران از ریاست مدیریت بحران هزینه سنگینی برای شهر دارد.

به گزارش ایرنا  زهرا نژادبهرام روز سه شنبه در یکصد و شصت و پنجمین جلسه شورا با اشاره به قانون جدید مدیریت بحران کشور گفت: رییس مدیریت بحران در شهر تهران، شهرداری تهران بود اما با مصوبه جدید مجلس، به هر علتی ریاست بحران شهر تهران به وزیر کشور داده شد.
وی گفت: شهرداری تهران همیشه هزینه عملیات و مقابله با بحران‌ها را بر عهده داشته است و در تمامی بحران‌های پیش از این، شهرداری به خوبی این مسئولیتش را انجام داد.
نژاد بهرام، با بیان اینکه شهرداری در مسئولیت های خود در حوزه بحران موفق عمل کرد، گفت: شهرداری تهران تاکنون در بحران های ایجاد شده از جمله سیل امسال، موفق عمل کرد و اقدامات به هنگام شهرداری موجب مشکلات کمتر برای تهران بود.
عضو شورای شهر تهران به شهرداری تذکر داد که در خصوص اصلاح این موضوع، پیگیری‌های لازم و کافی را نکرده است.
وی اظهار داشت: نیاز است که شهرداری برای بازگشت این وظیفه به شهرداری تهران، پیگیری جدی‌تری انجام دهد.
ابراهیم امینی که بعنوان نایب رییس شورای شهر، در غیاب هاشمی ریاست شورا را برعهده داشت، اظهارداشت:  این موضوع مصوبه مجلس است و شهرداری نقشی در آن نداشته اما از منظری که شما اعلام کردید و اینکه شهرداری چرا پیگیری‌های لازم را نکرده، می‌توان به شهردار تذکر داد.
وی خواستار بازگرداندن ستاد مدیریت بحران تهران به شهرداری شد.

به گزارش ایرنا مجلس شورای اسلامی، چندی پیش قانون جدید مدیریت بحران کشور را تصویب کرد؛ در قانون قبلی مسئولیت مدیریت بحران در شهر تهران بر عهده شهردار بود اما در این قانون مسئولیت شرایط بحرانی در تهران بر عهده وزیر کشور گذاشته شده است.

تهرام/۷۲۴۴//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =