۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83479134
۰ نفر

برچسب‌ها

محیط زیست موضوع محوری پیش دبستانی‌های البرز

کرج - ایرنا - امروزه آسیب های جدی به پیکره محیط زیست به حدی است که حیات بشری، جانوری و گیاهی را به مخاطره انداخته و از این متولیان امر از جمله در استان البرز تلاش دارند تا با ارائه آموزش‌ها، فرهنگ سازی را در حافظه کودکان و آینده سازان پایه گذاری کنند.

به همین دلیل اداره کل آموزش وپرورش استان البرز  امسال با کمک اداره کل حفاظت محیط زیست استان  طرح آموزش مربیان مراکز پیش دبستانی استان  را اجرا کرد تا از مهرماه این آموزش ها به تدریج دراین مراکز به حافظه کودکان سپرده شود.    

مدیرکل آموزش و پرورش البرز روز سه‌شنبه به ایرنا گفت: امسال یک هزارو ۴۰۰ مربی پیش دبستانی  این استان با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست به کودکان ، دوره آموزش تخصصی زیست محیطی دیدند.

سالار قاسمی  اظهارداشت: فرهنگ دوستی با طبیعت و محیط زیست  را باید از دوران کودکی در افراد نهادینه کنیم  تا در آینده شاهد  مسوولیت پذیری افراد نسبت به زمین پاک و هوای سالم باشیم.

وی با اشاره به تفاهم نامه ای که در حوزه آموزش مسائل زیست محیطی بین آموزش و پرورش و محیط زیست البرز منعقد شده است، یادآورشد: آموزش‌های محیط زیستی باید از دوران قبل از دبستان شروع شود.

 این طرح آموزشی - ترویجی  با همکاری جهاد دانشگاهی البرزبرای مربیان پیش دبستانی درقالب دوره تابستانی اجرا یی و ادامه دارد چراکه نوآموزان دوره پیش دبستانی باید یاد بگیرند با طبیعت مهربان باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزعلت اصلی تخریب محیط زیست را ناشی ازناآگاهی افراد دانست و عنوان کرد:  از دوره کودکی باید آموزش داد که قطع درختان،آلودگی رودخانه‌ها، ریختن زباله در طبیعت چه اثرات مخربی بر زندگی انسان دارد.

قاسمی افزود: فرهنگ محیط زیستی باید به فرهنگی فراگیرتبدیل شود و همه از خودشان برای حفاظت از زمین و طبیعت شروع کنند.

وی ادامه داد: مردم نباید نسبت به تخریب محیط زیست توسط دیگران بی تفاوت باشند و اگر می بینند کسی زباله می‌ریزد، درختی قطع می‌کند و ... تذکر بدهند تا فرهنگ عمومی دوستی با طبیعت نهادینه شود.

استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد که نیمی از آن در دوره ابتدایی و پیش دبستانی تحصیل میکنند.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =