فرماندار شفت: رفع موانع تولید منجر به پایداری مشاغل می‌شود

رشت - ایرنا - فرماندار شهرستان شفت پایداری مشاغل و ایجاد فرصت های جدید شغلی را مستلزم رفع موانع تولید دانست.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمدرضا محسنی در کارگروه رفع موانع تولید شفت که با حضور مدیران کل بانک های عامل استان و تنی چند از مدیران کل ذیربط برگزار شد؛ پایداری مشاغل و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال را یکی از مهمترین راهبردهای دولت های یازدهم و دوازدهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود : همواره از واحدهای تولیدی شهرستان که اهتمام به کار و تولید داشته اند، حمایت شده است.
وی ایجاد اشتغال در سطح روستاها را یکی از راهکار رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار در شفت خواند و گفت : نگاه وزارت کشور توسعه متوازن همه استان ها و شهرستان هاست و در این راستا شهرستان شفت بر اساس شاخص های موجود و به صورت پایلوت به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان کمترتوسعه یافته کشور انتخاب شد تا با اجماع ظرفیت های کشوری استانی و همچنین شهرستانی در توسعه این منطقه یک رشد و جهش محسوس ایجاد شود.
محسنی با بیان اینکه صنعت در کنار کشاورزی و گردشگری یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی شفت محسوب می شود، افزود : ۱۱۷ واحد صنعتی در این شهرستان وجود دارد که ۶۶ واحد در داخل مجموعه شهرک صنعتی و ۵۱ واحد نیز در خارج از این مجموعه قرار دارد.
وی با بیان اینکه ۲۶ واحد صنعتی فعال ، ۲۰ واحد نیمه فعال و ۲۸ واحد تعطیل در شهرک صنعتی شفت استقرار دارد گفت : در خارج از شهرک صنعتی نیز ۵۱ واحد دارای پروانه و مجوز فعالیت هستند که ۳۰واحد فعال ، پنج واحد نیمه فعال و ۱۵ واحد نیز تعطیل هستند.
مقام عالی دولت در شفت با بیان اینکه بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در ناحیه صنعتی خرطوم فراهم و این مجموعه مهیای واگذاری به بخش خصوصی است، افزود : دولت برای تداوم چرخه تولید و رفع مشکلات تولید کنندگان اهتمام دارد.
وی با بیان اینکه یک هزار ۴۴ نفر در داخل شهرک صنعتی شفت و ۲۳۲ نفر نیز در واحدهای صنعتی خارج از این مجموعه اشتغال دارند افزود : پایداری مشاغل و ایجاد فرصت های جدید اشتغال مستلزم رفع موانع تولید است.
شهرستان شفت با دو بخش مرکزی و احمدسرگوراب، در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

۷۲۹۴/۲۰۰۷ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =