پارک علم و فناوری شرق گلستان در گنبدکاووس راه اندازی می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - در سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به گنبدکاووس، فرماندار ویژه این شهرستان از راه‌اندازی پارک علم و فناوری شرق گلستان در این شهرستان خبر داد و معاون رئیس جمهوری در بازدید خود از محل در نظر گرفته شده برای این پارک، بر ضرورت تسریع در ایجاد آن تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالقدیر کریمی فرماندار ویژه گنبدکاووس روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و استاندار گلستان از مکان در نظر گرفته شده برای راه‌اندازی پارک علم و فناوری شرق گلستان در این شهرستان گفت: این پارک در عرصه‌ای به مساحت هفت هزار مترمربع که دارای ۲۲۰۰ مترمربع بنای ساختمانی است، راه اندازی می‌شود.

وی افزود: برای راه‌اندازی این پارک و مرمت و بازسازی بنای موجود در آن که به مکانی برای استقرار دفاتر استارت‌آپ‌ها، واحدهای فناور و دانش بنیان شرق گلستان خواهد بود، مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

کریمی اضافه کرد: این پارک پس از راه اندازی به مدت هفت سال در اختیار صاحبان شرکت‌های فناور شرق گلستان قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین قبل از بازدید از مکان پارک علم و فناوری شرق گلستان در گنبدکاووس از یک شرکت دانش بنیان به نام "پویندگان پزشکی پردیس" تولید کننده انواع ایمپلنت‌های ارتوپدی در شهرک صنعتی مینودشت و نیز شرکت دانش‌بنیان "کیمیاپژوهان خاورشیمی" تولیدکننده  مواد شوینده واقع در شهرک صنعتی گنبدکاووس بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت این دو شرکت قرار گرفت.

 معاون علمی و فناوری رییس جمهوری روز سه‌شنبه در سفری یک روزه به گلستان از برخی شرکت‌ها و واحدهای فناور و مراکز رشد در شهرهای گرگان، علی آباد کتول، مینودشت و گنبدکاووس بازدید کرد و بعداز ظهر امروز در جلسه رونق تولید و توسعه اقتصادی دانش‌بنیان استان که در گنبدکاووس برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان، آخرین برنامه پیش بینی شده معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان است.

نیمی ازجمعیت یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری گلستان در هفت شهرستان گنبدکاووس، مینودشت، آزادشهر، رامیان، گالیکش، کلاله و مراوه تپه سکونت دارند.

/۳۰۳۹/۱۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =