۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83479122
۰ نفر

برچسب‌ها

«مجلس عوام» بنکسی ۲ میلیون پوند فروخته می‌شود

تهران- ایرنا- یک نقاشی از «بنکسی» هنرمند خیابانی انگلیس که مجلس عوام این کشور را به تصویر کشیده است، به حراج گذاشته می‌شود و انتظار می‌رود به ارزش ۲ میلیون پوند فروخته شود.

به گزارش اسکای‌نیوز، در این اثر هنری که ۱۰ سال پیش خلق شد، فضای پارلمان انگلیس طوری به تصویر کشیده شده است که شامپانزه ها آن را در اختیار گرفته اند.

این اثر هنری پیشتر در سال جاری و همچنین در روز ۲۹ ماه مارس (۹ فروردین)، زمانی که قرار بود انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود، در موزه «بریستول» به نمایش درآمد.

قرار است تابلو ۳ اکتبر (۱۱ مهر) در حراجی ساتبیز لندن به حراج گذاشته  شود و با قیمت تخمینی ۱.۵ تا ۲ میلیون پوند به فروش رسد.

این تابلو همچنین روز ۲۸ سپتامبر (۶ مهر) در انگلیس به معرض نمایش عموم گذاشته می شود.

بنکسی پس از نمایش نقاشی در بریستول در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این اثر را ۱۰ سال پیش خلق کردم و موزه بریستول آن را برای گرامیداشت روز برگزیت، به نمایش گذاشته شده است.

وی در ادامه این پیام آورد: حالا بخندید، اما روزی هیچ کس در راس کار نخواهد بود.

حراجی این اثر، تقریبا یک سال پس از فروش تابلوی «دختری با بادکنک» بنکسی به قیمت یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلار در حراجی ساتبیز، برگزار می شود.

اثر دختری با بادکنک پس از فروش، با سیستمی که درون قاب نقاشی تعبیه شده بود، از راه دور ریزریز شد.

بنکسی نام مستعار هنرمند گرافیتی، فعال و منتقد سیاسی، کارگردان و نقاش انگلیسی است.

آثار هنری وی با محتوای سیاسی و اجتماعی در خیابان‌ها، دیوارها و پل‌های شهرهای مختلف دنیا به تصویر درآمده است. وی هنرمندی است که اغلب به محنت مهاجران و آوارگان در آثارش می پردازد و در سال ۲۰۱۵ پرتره «استیو جابز» رئیس فقید شرکت اپل را بر دیوار یک اردوگاه پناهجویان در شهر کاله فرانسه به تصویر کشید.

آثار این هنرمند در سال ۱۹۹۳ به تدریج روی دیوارها و قطارها نقش بست و تا سال ۲۰۰۱ هنر وی در همه بریتانیا نمایان شد؛ تا جایی که بی درنگ قابل شناسایی بود.

بعلاوه، ردی از آثار بنکسی علاوه بر انگلیس در ژاپن برجا مانده است. وی در سال ۲۰۱۴ جایزه شخصیت سال آکادمی بین‌المللی علوم و هنرهای دیجیتال موسوم به «وبی» را از آن خود کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =