۳۷ واحد صنعتی در نوبت دریافت ۸۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات است

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: هشت هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۳۷ طرح صنعتی و کشاورزی در این استان در نوبت پرداخت است.

بهروز اسودی روز دوشنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری، افزود: به منظور هموارسازی مسیر تولید ملی و حمایت از بنگاه های اقتصادی با هدف تحقق شعار رونق تولید و تامین مالی تولیدکنندگان داخلی بسته تسهیلات رونق تولید مانند سال گذشته ابلاغ و قابل اجرا است.

وی بیان کرد: برای حمایت از تولید و رفع مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی، این تسهیلات به تمام واحدهای تولیدی متقاضی در صورت دارابودن شرایط لازم پرداخت می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: تامین سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی، تامین تسهیلات مورد نیاز طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد، تامین مالی طرح های بازسازی و نوسازی در اولویت این بسته رونق تولید قرار دارد.

وی تاکید کرد: این اهداف با تخصیص اعتبارات و با ابلاغ از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال محقق می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: متقاضیان درخواست را در سامانه بهین یاب ثبت کنند و پس از بررسی توسط کمیته بررسی تسهیلات و تامین مالی بنگاه های تولیدی، واحد به بانک معرفی می شود.

سال گذشته ۸۷۹ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی سمنان بیش از ۹ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از بانک های عامل دریافت کردند که حدود ۸۷ درصد از سهم تسهیلات استان بود.

در این جلسه مشکلات بانکی، بیمه تأمین اجتماعی و زیربنایی هفت واحد تولیدی استان سمنان بررسی شد. پنج هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب تسهیلات رونق تولید سال ۹۷ به واحدهای صنعتی استان پرداخت شد.

استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط