همایش دوچرخه‌سواری همگانی در مهاباد برگزار شد

مهاباد- ایرنا- همایش دوچرخه‌سواری همگانی با حضور بیش از ۲۰۰ رکابزن به مناسبت هفته دفاع مقدس امروز /سه‌شنبه/ در مهاباد برگزار شد.

رییس هیات دوچرخه‌سواری و دبیر کمیته ورزش‌های همگانی مهاباد در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این همایش دوچرخه‌سواران با رکاب زدن مسیر ۶ کیلومتری ورزشگاه آزادی، پل حکمت، میدان شهرداری و چهارراه مولوی هفته دفاع مقدس را گرامی داشتند.

دیاکو توتونچی با اشاره به برگزاری منظم و مداوم پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو در این شهرستان افزود: با آغاز سال تحصیلی جدید برای امکان حضور بهتر دانش‌آموزان، این پویش به روزهای پنجشنبه موکول خواهد شد.

وی اظهار داشت: ترویج و تبلیغ فرهنگ دوچرخه‌سواری و ایجاد رغبت بیشتر جوانان به ورزش همگانی از اهداف پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو است که به طور منظم در سه سال گذشته در سطح این شهرستان در حال برگزاری است.

رییس هیات دوچرخه‌سواری و دبیر کمیته ورزش‌های همگانی مهاباد بیان کرد: در پایان این همایش به قید قرعه به تعدادی از شرکت‌کنندگان جوایزی اهدا شد.

رشته دوچرخه‌سواری یکی از رشته‌های پرطرفدار در میان جوانان و نوجوانان مهابادی است.

هفته دفاع مقدس از روز سی و یکم شهریور هر سال مصادف با سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در کشور آغاز می‌شود.

پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو کمپینی است که با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک سرنشین و ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی راه اندازی شده است.

۹۹۰۳/۳۰۲۰/۶۱۸۵/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =