کرمانی‌ها مدال‌های مسابقات فرزندان بهزیستی کشور را درو کردند

کرمان - ایرنا - در چهاردهمین جشنواره فرهنگی ورزشی مسابقات فرزندان سازمان بهزیستی کشور، شرکت کنندگان استان کرمان با کسب ۱۴ طلا، ۵ نقره و یک برنز مدال‌های این دوره از رقابت‌ها را درو کردند.

به گزارش ایرنا، مدیرکل بهزیستی استان کرمان روز سه شنبه در آئینتجلیل از این مدال آوران با اشاره به اینکه همه ۶۰ شرکت کننده از این استان حائز رتبه شدند افزود: در تمام طول دوره بچه‌ها با تمرینات زیاد و منظم گروه را همراهی کردند و موفق شدند در مقایسه با سال قبل یک جهش ۷۰ درصدی را در تعداد مدال و ورزشکاران کسب کنند.  

عباس صادق زاده بابیان اینکه ورزش در سازمان بهزیستی اصل توانمندسازی است گفت: کرمان متولی ۶۲ مرکز حضور فرزندان است که باافتخار میزبان قریب یک هزار و ۴۰۰ نفر استعداد در این مراکز است.

صادق زاده افزود: استعداد و ظرفیتی که درزمینهٔ ورزش در کرمان وجود دارد  قطعاً در سال‌های آینده نوید ظرفیت‌ها و موفقیت های جدی‌تر و ارزشمندتری را با خود به همراه دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان بیان کرد: بهزیستی تنها به ۶۰ درصد از استعدادها ورود کرده است و هنوز مراکزی داریم که باید استعدادیابی شوند تا فرزندان ما در شرایط و مسیرهای تخصصی‌تری قرار گیرند تا در آن زمینه بارورشده و مایه عزت و آبرو شوند.

وی هر کدام از فرزندانی که در این مراکز وجود دارند را یک ظرفیت، افتخار و یک امتیاز برای سازمان بهزیستی استان و کشور دانست و گفت: ما آینده ورزش قهرمانی، المپیک  و پاراالمپیک را باید از همین امروز در برنامه بچه‌ها قرار داده تا تمام فرزندان بهزیستی روی سکوها بایستند و این ظرفیت قطعاً وجود دارد.

صادق زاده بابیان اینکه مسابقات مهر بهزیستی هرساله در کشور انجام می‌شود گفت: این مسابقات در ۸ رشته ورزشی فوتسال، والیبال، دومیدانی، پینگ‌پنگ، آمادگی جسمانی و شنا و شطرنج برگزارشده که تنها در رشته فوتسال خانم‌ها حضور نداشتند.

وی همچنین گفت: خوشبختانه رقم خوبی برای ورزش در سال جاری اختصاص پیداکرده است و این‌یک امیدواری را به ما می‌دهد که سال‌های آینده با یک رویکرد تخصصی‌تری به ورزش بپردازیم.

در پایان با حضور برخی مسئولان کشوری و استانی از مدال آوران تقدیر و تجلیل شد.

۹۸۸۹ / ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =