فوت پسر هشت ساله ارتباطی به گیت‌های ورزشگاه آزادی ندارد

تهران- ایرنا- مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در واکنش به فوت پسر هشت ساله که در اثر سهل انگاری و خطای پیمانکار بعد از دیدار ۲ تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان رخ داد؛ گفت: این حادثه تاسف بار هیچ ارتباطی به جایگاه های (گیت های) خروجی ورزشگاه آزادی ندارد.

«حسن کریمی» این اظهارات را روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا عنوان می کند و این اتفاق تلخ را ناشی از خطای پیمانکار بیان کرد.

«عماد صفی‌یاری» تماشاچی هشت ساله بازی فوتبال پرسپولیس تهران و صنعت نفت آبادان دوشنبه‌شب در ورزشگاه آزادی به علت آنچه برق‌گرفتگی اعلام شد، جان باخت.

وی افزود: پیش تر در بازی نخست بین تیم های پرسپولیس و پارس جنوبی که ۳۱ مردادماه امسال برگزار شده است، در موضوع گیت ها با مشکلاتی روبرو بودیم که آن هم به دلیل هجوم تماشاچیان دارای بلیت و بدون بلیت بود.

وی ادامه داد: در آن دیدار هفت هزار تماشاچی بلیت داشتند و با ۱۲ هزار تماشاچی که بلیت نداشتند مشکلاتی را در گیت های خروجی ایجاد کردند که بعد اقدامات کارشناسی قرار شد قبل از ورود به گیت ها نرده گذاری تا کنترل بیشتری در ورود تماشاچیان که بلیت دارند، اعمال شود.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اضافه کرد: با برطرف شدن این موضوع در دیدار روز گذشته بین تیم های پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در هفته سوم لیگ‌برتر قرار شد تا افرادی که بلیت دارند وارد ورزشگاه شوند و به همین منظور داربستی با فاصله ۱۵۰ متری با گیت توسط پیمانکار نصب می شود که با اهمال کاری پیمانکار این داربست به ستونی که  متصل به برق مهار می کند. این پسر هشت ساله هم پس از بازی این ۲ تیم به آن سمت می رود و دست به نرده می زند و با توجه به خیس بودن زمین خطر برق گرفتگی ایجاد و این حادثه ناگوار رخ می دهد.

کریمی درباره آخرین وضعیت این پرونده گفت: اکنون پیمانکار بازداشت است و پرونده در توسط مراجع قضایی در دست بررسی است.

وی درباره اینکه آیا مدیر مجموعه ورزشی آزادی و شخص شما به عنوان مدیرعامل شرکت توسعه به دادگاه احضار شده اید؟ توضیح داد: این حادثه تلخ ارتباطی با گیت ها ندارد و آن نرده هم موقت برای ایجاد نظم نصب شده است اما تاکنون احضار نشده و در صورت تشخیص از منظر بحث حقوقی پاسخگوی سوالات مراجع قضایی خواهیم بود. 

پیش‌تر مدیر مجموعه ورزشی آزادی در خصوص فوت پسر هشت ساله در پایان دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان گفت: ضمن ابراز تاسف از حادثه فوت پسر هشت ساله یکی از غرفه داران ورزشگاه آزادی باید بگویم این حادثه غمبار بر اثر سهل انگاری و خطای پیمانکار بعد از دیدار ۲ تیم پرسپولیس و صنعت نفت رخ داد.

«قدرت الله سیف» این را هم اضافه کرد : در زمانی که این مرحوم در نزدیکی دکل روبروی غرفه ها مشغول بازی بود دچار حادثه شد و متاسفانه درگذشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =