همکاری بانک‌ها منوط به بازپرداخت تسهیلات تولید است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: همکاری بانک‌های عامل برای پرداخت هر چه بهتر تسهیلات رونق تولید منوط به بازپرداخت به موقع دریافت‌کنندگان تسهیلات از سوی تولیدکنندگان است.

علیرضا آشناگر روز سه شنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان افزود: دریافت کنندگان تسهیلات رونق تولید نسبت به پرداخت به موقع معوقات بانکی اهتمام ورزند و بانک ها نیز همکاری لازم را به تولیدکنندگان واقعی داشته باشند.

وی بیان کرد: مسوولان دستگاه های اجرایی استان سمنان، به منظور رونق گردش چرخه اقتصادی، تسهیل گر امور و در خدمت تولیدکنندگان استان سمنان باشند.

استاندار سمنان با اشاره به برخی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی سمنان، تصریح کرد: تعامل سازنده بخش های بانکی، مالیاتی و بیمه ای با صنعتگران لازم است، اما پرداخت معوقات از سوی این قشر در گردش منابع مالی استان سمنان و در نتیجه اشتغال و تحقق شعار سال موثر خواهد بود.

وی با انتقاد از فقدان حضور برخی از مدیران دستگاه های اجرایی در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی عضو کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در این جلسات حضور یابند، چرا که وظیفه ای جز خدمتگزاری به جامعه و رفع مشکلات ندارند.

استاندار سمنان با بیان اینکه صاحبان صنایع انتظار افزایش همکاری از سوی دستگاه ها و بانک ها را دارند، خاطرنشان کرد: همکاری دو طرفه تولیدکننده و دستگاه اجرایی سبب تحقق رونق تولید در این استان می شود.

در این جلسه مشکلات بانکی، بیمه تأمین اجتماعی و زیربنایی هفت واحد تولیدی بررسی شد.

پنج هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب تسهیلات رونق تولید سال ۹۷ به واحدهای صنعتی استان پرداخت شد.

استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط