کمک ۵۹۰ میلیون ریالی بوکانی‌ها در جشن عاطفه‌ها

مهاباد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) بوکان گفت: در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها ۵۹۰ میلیون ریال کمک‌ مردمی در این شهرستان جمع‌آوری و بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد.

قادر درویشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جشن عاطفه‌ها امسال در ۲ مرحله برگزار می‌شود که مرحله اول برای تامین نوشت افزار و پوشاک دانش‌آموزان در شهریور برگزار شد و مرحله دوم نیز روز یازدهم مهر در سطح مدارس اجرا می‌شود.

وی اظهار داشت: کمک‌های جمع‌آوری‌شده در هر مدرسه بین دانش‌آموزان نیازمند و بی بضاعت همان مدرسه توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: ممکن است برخی دانش‌آموزان جزء جامعه هدف کمیته امداد نبوده ولی نیازمند باشند که با توجه به شناخت کاملی که مدیران مدارس دارند، کمک‌ها در بین این دسته از دانش‌آموزان نیز توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: ۲ خیر این شهرستان نیز ۱۰۰ عدد کیف و ۸۵ جفت کفش را در راستای کمک به دانش‌آموزان نیازمند به جشن عاطفه‌ها اهدا کردند که ارزش آن ۲۰۰ میلیون ریال بود.

امسال تعداد خانوارهای تحت حمایتی کمیته امداد در بوکان به پنج هزار و ۸۸ خانوار با جمعیت ۱۰ هزار و ۲۳ نفر رسیده است.

جشن عاطفه‌ها هر سال همزمان با آغاز سال‌تحصیلی در کشور برگزار می‌شود.

کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک‌های مردمی آغاز کرد.

در سال‌های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال‌های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک‌های مشاوره‌ای و تسهیلات خودکفایی بخشی از این وظایف است.

۷۵۱۰/۶۱۸۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =