۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83479013
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس بوشهر اختصاص یافت

بوشهر- ایرنا- ۱۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر اسفند ماه سال گذشته هیات دولت به استان بوشهر برای تامین تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مدرسه‌های این استان اختصاص یافت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: مناقصه خرید وسایل سرمایشی در استان انجام شده و امیدواریم در هفته نخست مهرماه امسال این وسایل در اختیار مدرسه‌ها قرار گیرد و بخشی از مشکلات در این خصوص برطرف شود.

احمد مرادی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در زمان حاضر هیچ کلاس درس بدون وسیله سرمایشی در استان بوشهر وجود ندارد اما به دلیل فرسودگی بخشی از این وسایل قابلیت استفاده نبوده  و تلاش می‌شود با تامین اعتبار و خرید وسایل سرمایشی مورد نیاز محیط مناسبی برای تحصیل دانش آموزان فراهم شود.

وی در باره کلاس‌های درس اضافه کرد: با همت مسئولان استان بوشهر و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس امسال ۱۲۴ کلاس درس در قالب ۲۲ پروژه آموزشی با ۶هزار و ۸۰۰ متر مربع زیربنا و ۲۲ میلیارد تومان اعتبار همزمان با اول مهرماه در این استان تحویل آموزش و پرورش می‌شود.

مرادی اظهارداشت: با حمایت‌های انجام شده در زمان حاضر  ۵۹۷ کلاس درس در قالب  ۱۱۸پروژه آموزشی با  ۲۸۲میلیارد تومان اعتبار و ۱۱۳هزار مترمربع زیربنا با پیشرفت فیزیکی بین ۱۰ تا ۸۰ درصد در استان بوشهر در دست اجراست که با بهره‌برداری از این کلاس‌ها مشکلات فضای آموزشی در این استان کاهش می‌یابد.

وی تاکید کرد: تلاش شده پروژه‌های آموزشی در قالب برنامه مدون کوتاه، میان و بلند مدت با هدف برطرف کردن نیاز استان در بخش فضاهای آموزشی احصا و اولویت بندی شود.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: در زمان حاضر استان بوشهر ۷۳۸ کلاس درس که از لحاظ لرزه‌خیزی دچار مشکل هستند داراست و باید فضاهای استاندارد جایگزین آنها شوند.

وی بیان کرد: فضاهای آموزشی غیراستاندارد در استان بوشهر ۹درصد است این درحالی است که این آمار در سطح کشور ۳۰ درصد است و با بهره‌برداری از فضاهای در دست احداث این آمار به ۶ درصد می‌رسد و تا چهار سال آینده تلاش می‌شود فضاهای غیر استاندار از لحاظ لرزه نگاری در سطح استان برطرف شود.

۶۰۴۷/۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =