جزئیات استخدام در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تشریح شد

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای استخدام ۱۰ هزار نیروی مورد نیاز، به صورت همزمان با سایر دستگاه های اجرایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیدکامل تقوی نژاد افزود: آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در فضای رقابتی و با رعایت شایسته سالاری از طریق آزمون کتبی در حیطه های عمومی و تخصصی به صورت پیمانی انجام می شود.

وی با بیان اینکه این اقدام با هدف ایجاد تعادل بین مناطق مختلف جغرافیایی کشور و ایجاد دسترسی عادلانه مردم به خدمات سلامت صورت گرفته است، تاکید کرد: همچنین با جذب و به کارگیری افراد پذیرفته شده در آزمون، ظرفیت اشتغال قابل ملاحظه ای نیز برای فارغ التحصیلان رشته های مرتبط در کشور به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته ایجاد خواهد شد.

تقوی نژاد ادامه داد: از مجموع این مجوزها، هفت هزار مجوز جهت تامین نیروی انسانی بیمارستان‌های جدید و بخش‌های توسعه یافته درمانی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: از مجوزهای استخدام بیمارستانی، ۶۵ درصد مربوط به شهرهای کوچک و مناطق کمتر توسعه یافته است که قبلا یا دارای بیمارستان نبوده است یا تعداد تخت های موجود آن، نیازهای درمانی مردم را تامین نکرده بود.

تقوی نژاد ادامه داد: سهمیه استخدامی حوزه درمان عمدتاً به مشاغل گروه پرستاری شامل پرستاری، اتاق عمل، هوشبری و مامایی، گروه پزشکی شامل پزشک متخصص و پزشک عمومی، داروسازی، گروه توانبخشی شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، بینایی سنجی و  شنوایی سنجی، گروه پیراپزشکی شامل  رشته هایی از جمله علوم آزمایشگاهی، پرتوشناسی، مهندسی تجهیزات پزشکی و مددکار بهداشتی درمانی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه تعداد ۲ هزار مجوز از مجموع مجوزهای استخدامی سال جاری نیز برای تامین نیروهای مورد نیاز حوزه بهداشت در نظرگرفته شده است، اظهار داشت: بخش عمده ای از مجوزهای بهداشتی جهت دسترسی بیشتر به خدمات اولیه سلامت روستاییان و شهرهای با جمعیت کمتر در نظر گرفته شده است.

تقوی نژاد اضافه کرد: در این حوزه نیروهای تخصصی در مشاغل مختلف شامل ماما، بهداشت عمومی، مبارزه با بیماری‌ها، پرستار، بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای جذب و مشغول به کار خواهند شد.

معاون توسعه مدیریت و  منابع وزارت بهداشت با بیان این موضوع که تعداد یک هزار مجوز از مجوزهای این آزمون، برای تامین نیروهای مورد نیاز پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ سراسر کشور در مشاغل فوریت‌های پزشکی شامل کاردان و کارشناس بالینی فوریت‌های پزشکی در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: این تعداد نیروی انسانی جدید، جهت خدمت در پایگاه‌های موجود در جاده های کشور با هدف تسریع در ارائه خدمت به آسیب دیدگان حوادث جاده‌ای خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و همچنین سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرفته شدگان نهایی این آزمون تا پایان سال جاری و حداکثر اوایل سال آینده شروع به کار کنند.

آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور همزمان با سایر دستگاه‌های اجرایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد. همچنین با توجه به ضوابط و مقررات جاری، امسال داوطلبان ایثارگر نیز باید از طریق شرکت در آزمون و رقابت با یکدیگر، شرایط استخدام خود را فراهم کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =