سازمان‌های مردم‌نهاد حامی گفتمان پدافند غیرعامل باشند

سمنان- ایرنا- مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در قالب پویش‌های اجتماعی حامی ترویج گفتمان پدافند غیرعامل در استان باشند.

ایرج کارخایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شرط کارآمدی پدافند غیرعامل در استان سمنان توجه مردم به این گفتمان و مبانی است که باید با کمک سازمان‌های مردم نهاد برای توسعه این بخش تلاش کرد.

وی خاطر نشان کرد: حمایت از سمن‌هایی که قصد همکاری با اداره کل پدافند غیرعامل برای گفتمان‌سازی را در این بخش دارند در دستور کار است و با این راهبرد می توان برای فرهنگ‌سازی موثر در این بخش اقدام کرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان ادامه داد: رسانه‌ها و مطبوعات در قالب‌های مختلف می توانند ترویج‌دهنده پدافند غیرعامل باشند و با افزایش آگاهی مردم می توان جامعه را از تاثیر منفی بسیاری از تهدیدهای سایبری در امان نگه داشت.

کارخایی تصریح کرد: تهدیدهای سایبری در هر لحظه می‌تواند برای دستگاه‌های اجرایی و دیگر بخش‌های اداری و عمومی کشور خطرناک باشد که با افزایش آگاهی و اتخاذ رویه‌های علمی می توان خسارت‌های احتمالی را به حداقل رساند.

وی اضافه کرد: توسعه اقتصادی روزافزون در کشور به مقابله با تهدیدهای سایبری وابسته است و با رفع مشکلات زیرساختی می توان خدمات‌رسانی ایمن تر به اقشار جامعه ارایه داد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: دستگاه‌های اجرایی در کنار توجه به مقوله زیرساخت‌ها برای در امان ماندن از تهدیدهای سایبری به رویکرد آموزش و فرهنگ‌سازی هم توجه کنند.

تهدیدهای حوزه پدافند غیرعامل در زمان حاضر در سه گروه تهدیدهای فنی، زیستی و سایبری تقسیم‌بندی می‌شود که متناسب با هر سه حوزه، مبانی و اصولی پیشگیرانه برای در امان بودن بخش های حیاتی کشور مانند دستگاه های اجرایی خدمات رسان در بخش های آب و برق، ایمن سازی ساخت و سازها و مراکز درمانی مانند بیمارستانها، تعریف شده که در طول سال های اخیر در دل قوانین و مقررات گنجانده شده و در زمان حاضر به رعایت آن از سوی نهادهای نظارتی و اجرایی وابسته است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط