اجرای سه هزار برنامه هفته دفاع مقدس در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- معاون اجرایی سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: سه هزار برنامه همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس در استان برگزار می‌شود که رژه نیروهای مسلح از مهم‌ترین آنها است.

 سرهنگ حمید معین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از تمامی ظرفیت های سپاه و همچنین دستگاه های اجرایی استان برای برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس استفاده می شود.

وی گفت: دفاع مقدس تنها جنگی است که تمامیت اراضی کشور حفظ شد، ارزش ها، فرهنگ و آرمان های این مهم باید به آیندگان منتقل شود تا نقشه راهی باشد.

معاون اجرایی سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی با بیان اینکه در این دفاع، رزمندگان شایسته جنگیدند ما نیز هم اکنون باید شایسته تر دفاع کنیم اظهار داشت: اگر هم اکنون فرهنگ دفاع مقدس حاکم شود در تمامی مسائل علمی، اقتصادی و دیگر موضوعات سرآمد جهانیان خواهیم شد.

سرهنگ معین با بیان اینکه در دفاع مقدس دستاوردهای زیادی را به دست آورده ایم افزود: مدل تفکر در آن دوران بر پایه ایثار، شهادت طلبی، مقاومت و کار بود.

نشر ۱۲۵ عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در خراسان شمالی


مسئول مرکز حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس بسیج و سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی هم گفت: ۱۲۵ عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در این استان به چاپ رسیده است.
حیدرعلی پورزاهد اظهار داشت: در هفته دفاع مقدس از سه کتاب در این حوزه رونمایی خواهد شد و همچنین هشت عنوا ن کتاب نیز آماده چاپ است.

وی اظهار داشت: سالانه پنج تا ۱۰ اثر در حوزه دفاع مقدس در استان به چاپ می رسد.  

برگزاری رژه نیروهای مسلح، صبحگاه مشترک، عطر افشانی گلزار شهدا، یاواره شهدا، همایش پیشکسوتان دفاع مقدس و مسابقات فرهنگی و ورزشی از جمله برنامه های محوری هفته دفاع مقدس در خراسان شمالی است.

این استان دو هزار و ۷۷۵ شهید، شش هزار جانباز دارد و ۳۵ هزار رزمنده هم در جبهه ها داشته است.

بسیجیان خراسان شمالی در ۲۲ گروه اقشار بسیج سازماندهی شده‌اند.

خراسان شمالی با جمعیت ۸۶۳ هزار نفر بیش از ۳۰۰ هزار نفر بسیجی دارد.

هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور ماه آغاز می شود و تا ۷ مهرماه ادامه دارد.

۳۰۰۷/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =