۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۰
کد خبرنگار: 908
کد خبر: 83478898
۰ نفر

برچسب‌ها

​دبیر هشت دوره هفته کتاب درگذشت

تهران- ایرنا- محسن رضائی، از فعالان و سیاست‌گذاران فرهنگی حوزه کتاب و دبیر هشت دوره هفته کتاب، صبح امروز به دیار باقی شتافت.

به گزارش خبرگزاری کتاب، محسن رضایی، عضو شورای سیاست‌گذاری بیست‌وهفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز؛ سه‌شنبه ۲۶ شهریورماه درگذشت.  
رضایی در دهه‌های گذشته خدمات قابل توجهی در حوزه فرهنگ و عرصه کتاب داشت که از این میان می‌توان به مدیریت کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، مشاور معاونت امور فرهنگی و معاونت پژوهشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ مشاور قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیری هشت دوره هفته کتاب، دبیری دو دوره ستاد هفته پژوهش کشور و عضویت در هیات موسسان و هیات امنا و هیات مدیره دبیرخانه «کتاب سال ولایت» و نیز عضویت در هیات امنا و هیات مدیره دبیرخانه «دین پژوهان کشور» اشاره کرد.
وی همچنین تالیف و تدوین ۱۱ عنوان کتاب و پنج تحقیق در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی را نیز در کارنامه داشت.

پیام تسلیت دبیر هفته کتاب به مناسبت درگذشت رضایی

نیکنام حسینی پور، دبیر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در پیامی درگذشت محسن رضایی عضو شورای سیاست‌گذاری این دوره از هفته کتاب را تسلیت گفت.

وی در این پیام مرحوم رضائی را «صاحب اندیشه، برنامه‌ریزی اندیشمند و خلّاق در عرصه فرهنگ و یکی از تاثیرگذاران در حوزه مدیریت فرهنگی در کشور» توصیف کرد و نوشت: وی از بنیان‌گذاران و قوام‌بخشان «هفته کتاب جمهوری اسلامی» در ایران بود و به ویژه در دهه ۷۰ و ۸۰ با هدف توسعه فرهنگ مکتوب و فرهنگ کتابخوانی دبیری هشت دوره «هفته کتاب» را بر عهده داشت و  در این جایگاه، موجبات شکل ­گیری، اعتلا و اعتبار این رویداد فرهنگی را در کشورمان فراهم ساخت.

مدیر عامل موسسه خانه کتاب و دبیر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ادامه داد: مستند­سازی فعالیت ها، جلب مشارکت حداکثری نهادها و نهادینه کردن این رویداد ملی مدیون تلاش ها و پیگیری های دلسوزانه و دغدغه مندانه ایشان است. زنده یاد رضایی در دوران عمر پر بار و موثر خود منشا خدمات ماندگار دیگری همچون تالیف و تدوین بیش از یازده عنوان کتاب و انجام پژوهش و تحقیق در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =