پیام جدید البغدادی همزمان با مطالبه مجدد عراق برای خروج نیروهای آمریکایی

بغداد - ایرنا - درست در روزی که نمایندگان پارلمان عراق بار دیگر مطالبه بیرون راندن نیروهای آمریکایی از خاک کشورشان را مطرح کردند، یک فایل صوتی منتسب به ابوبکر البغدادی منتشر شده که در آن سرکرده داعش تهدید کرده است حملات تروریستی این گروهک، به صورت روزانه ادامه خواهد یافت، همزمان نیز چهار انفجار در نقاط مختلف بغداد رخ داد.

شبکه های اجتماعی و برخی رسانه های عراقی از دوشنبه شب یک فایل صوتی منتسب به سرکرده داعش منتشر کرده اند که ابوبکر البغدادی در سخنانی نیم ساعته، طرح های پیش روی داعش را توضیح داده و همچنین از ادامه عملیات روزانه و در همه نقاط سخن گفته است. 

البغدادی از عناصر وابسته به داعش که درزندان بسر می برند نیز خواستار حمله به نیروهای  امنیتی، بازپرس ها و قضات شده است. 

وی از عناصر تروریستی گروهک تحت رهبری خود خواسته به زعم وی "جهاد " را ادامه دهند و وعده داده که بیعت های جدیدی با خلافت مورد ادعایش در راه است. 

البغدادی همچنان به تفصیل از آنچه فعالیت داعش در جبهه های مختلف از جمله در مالی، "شام و شرق دور" نامیده، سخن گفته است اما از کشورهایی که به ادعای او داعش در آن عملیات انجام داده است، نام نبرده است. 

وی همچنین از رهبران "طاغوت" صفت در بسیاری از کشورها مانند مصر، سودان، لیبی و یمن انتقاد کرده است. 

این نخستین فایل صوتی منتسب به ابوبکر البغدادی از  آوریل ۲۰۱۷ تاکنون است، انتشار  فایل صوتی قبلی او به سال ۲۰۱۴ بازمی گردد. 

اوت ۲۰۱۸ برخی گزارش ها مبنی بر این که البغدادی بدلیل زخم ها و آسیب های جدی فیزیکی، امکان ادامه سرکردگی گروهک تروریستی داعش را ندارد، منتشر شد. 

اکنون با انتشار این فایل صوتی همزمان با طرح مطالبه بیرون راندن نیروهای آمریکایی از عراق در پارلمان این کشور، و وقوع چهار  انفجار همزمان در بغداد پایتخت عراق، سوالاتی در میان ناظران مطرح شده است. 

محافل سیاسی و احزاب عراقی بارها طی نزدیک به دوسالی که از اعلام پایان نظامی داعش در عراق می گذرد، واشنگتن را متهم کردند که بعنوان سرکرده ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با این گروهک، برای باقیماندن طولانی مدت خود در خاک عراق تلاش دارد و برای تحقق این هدف دست به تقویت داعش و نیز افزایش تبلیغات تهدیدات و خطرات ناشی از فعالیت این گروهک می زند تا بغداد را تحت فشار بگذارد و خواسته اش را عملی کند. 

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در جریان تبلیغات انتخاباتی خود به صراحت دولت آمریکا را مسوول ایجاد و تقویت داعش دانست.

در رویدادی کم سابق طی ماههای اخیر، چهار انفجار دوشنبه شب در شمال، جنوب و مرکز بغداد رخ داد که بر اساس آمارهای اولیه ۱۲ غیرنظامی را مجروح کرد. /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =