نظارت جدی بر تغذیه دانش‌آموزان گنبدکاووس انجام می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: با توجه به حساس بودن موضوع سلامت کودکان و نوجوانان، امسال با همکاری خوب آموزش و پرورش، نظارت جدی بر عرضه مواد غذایی در بوفه مدارس این شهرستان اعمال می‌شود.

فرهاد بدیعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اهمیت نهادینه کردن تغذیه سالم در سنین زیر ۱۲ سال، در سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان جامعه هدف طرح‌های نظارتی شبکه بهداشت هستند که با همکاری آموزش و پرورش اجرا ‌می‌شود.

وی افزود: کودکان در هر زنگ تفریح با مراجعه به بوفه‌های مدارس میان وعده‌های عرضه شده را خریداری می‌کنند و با توجه به این موضوع، نظارت بر عرضه موادغذایی در این محل‌ها ضروری است تا کودکان از خوراکی‌های نامناسب استفاده نکنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس با اشاره به رواج داشتن مصرف سرخ‌کردنی و غذاهای چرب و قندی در میان مردم منطقه گفت: شیوه تغذیه باب میل مردم منطقه غذاهای سرخ‌کردنی است و خوراکی‌های چرب و قندی خیلی مورد پذیرش کودکان است.  

بدیعی افزود: باید از فرصت ۹ ماهه حضور دانش‌آموزان در مدارس برای نهادینه کردن مصرف غذاها و خوراکی‌های سالم که بهترین آن ساندویج نان و پنیر و گردو در کنار میوه است استفاده شود که نخستین گام در این رابطه، کنترل بوفه‌های مدارس برای عرضه محصولات سالم است.

وی با اشاره به ممنوعیت آوردن و پختن پیتزا در مدارس ادامه داد: امسال با همکاری خوب آموزش و پرورش لیستی از مواد غذایی مجاز قابل عرضه در بوفه‌ها تهیه شده و تقاضا داریم این لیست به صورت رسمی در اختیار تمام مدیران مدارس گنبدکاووس قرار گیرد.  

مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس گفت: تهیه تغذیه برای بوفه مدارس حتی به صورت پیش خرید باید بر اساس این لیست باشد چرا که بعضی کارخانجات مواد خوراکی همواره پیشنهاداتی را به مدارس می‌دهند که به عنوان مثال باید در قبول آنها بر رعایت استاندارد در مقدار قند مصرفی دقت شود.

بدیعی افزود: حدود دو سال است که مردم از طریق سامانه ۱۹۰ شکایات خود را در بحث مشکلات بهداشتی اطلاع رسانی می‌کنند که با بازگشایی مدارس باز هم می‌توانند از طریق این سامانه در صورت وجود مشکل در توزیع مواد خوراکی غیر استاندارد در بوفه مدارس، گزارشات خود را ارائه دهند.

وی تاکید کرد: از این به بعد مدیر مدرسه در مقابل آنچه داخل مدارس به عنوان تغذیه و میان وعده عرضه می‌شود مسئول است و باید پاسخگو باشد.

مدیرشبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس گفت: برای مدیران مدرسه کلاس‌های آموزشی لازم در رابطه با آگاهی از میزان استاندارد کالاهای خوراکی خریداری شده در بوفه مدارس گذاشته می‌شود.

بدیعی با اشاره به پایین آمدن سرانه ورزش در مدارس افزود: مصرف محصولات با درصد قند اضافه با توجه به پایین آمدن سرانه ورزش به دلیل کوچک شدن مدارس میتواند میزان چاقی را در کودکان بالا ببرد و بر این اساس باید همواره بر مصرف غذاهای خانگی و سالم به عنوان میان وعده توجه شود.

به گزارش ایرنا، بیش از ۸۰ هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ در ۴۹۳ مدرسه شهرستان گنبدکاووس در شرق استان گلستان تحصیل خود را آغاز می‌کنند.

۳۰۴۲/۱۸۶۰/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =