۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 83478830
۰ نفر

برچسب‌ها

مسیر سنندج - سروآباد  بازگشایی شد

سنندج - ایرنا - فرماندار سروآباد گفت: مسیر ارتباطی سنندج - سروآباد - مریوان که به دلیل واژگونی تانکر سوخت مسدود شده بود بعد از ۶ ساعت بازگشایی شد.

کامیار میرزایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تانکر حامل ۳۴ هزار لیتر بنزین سوپر که از اراک استان مرکزی به سمت سلیمانیه عراق در حرکت بود، ساعت ۲۱ شامگاه دوشنبه در مسیر سنندج - سروآباد نزدیکی روستای نیاباد بخش مرکزی واژگون شد.

وی افزود: واژگونی این تانکر باعث مسدود شدن مسیر شد و چندین خودروی سواری و باری در ۲ طرف مسیر گرفتار شده بودند.

فرماندار سروآباد یادآور شد: با هماهنگی انجام شده، در کمترین زمان ممکن اعضای مدیریت بحران شهرستان، ادارات خدمات رسان، راهداری، آتش نشانی شهرستان های مریوان و سروآباد و پلیس راه استان کردستان در محل حاضر شدند.

وی اضافه کرد: با تدابیر اندیشیده شده، ضمن کنترل ترافیک و ایجاد نظم و امنیت، مسیر جایگزین از سه راهی لنگریز و روستای ماضی بن تعیین شد تا خللی در تردد خودروها و معطلی مسافران و رانندگان ایجاد نشود.

میرزایی اظهار داشت: بعد از ۶ ساعت تلاش بی وقفه نیروهای خدمات رسان به ویژه راهداری مسیر در ساعت ۳ بامداد بازگشایی شد و تردد در این مسیر مهم برقرار شد.

فرماندار سروآباد گفت: با تدابیر انجام شده مانع از نفوذ سوخت به رودخانه پایین دست شدیم و باتوجه به اینکه سوخت مورد نظر از نوع بنزین سوپر بود، خیلی زود بخار شده و کمتر باعث آلوده شدن محیط زیست شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از حضور ادارات خدمات رسان، پلیس راه استان کردستان، اعضای مدیریت بحران شهرستان سروآباد، آتش نشانی مریوان و نیروهای نظامی و انتظامی تاکید کرد: با تدابیر اتخاذ شده و مدیریت حادثه هیچ اتفاق تلخی در این حادثه اتفاق نیفتاد و شایعاتی مبنی بر انفجار این تانکر سوخت صحت ندارد.

جاده سنندج سروآباد مریوان به طول ۱۲۰ کیلومتر یکی از جاده های پرپیچ و خم و شلوغ استان کردستان است که مسیر ترانزیتی مرز باشماق نیز به شمار می رود و روزانه چندین هزار خودروی سبک، سنگین و سواری و تانکرهای سوخت و ترانزیتی از این مسیر تردد می کنند.

۷۳۵۴ / ۳۰۳۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =