انقلاب اسلامی ایران بزرگترین انقلاب مردمی جهان است

بروجرد - ایرنا - معاون فرهنگی دانشگاه ازاد اسلامی کشور گفت: انقلاب اسلامی ایران بزرگترین انقلاب مردمی جهان است، که با اقتدار به حرکت خود ادامه می دهد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری روز سه شنبه در آیین اختتامیه دومین دوره آموزشی تشکیلاتی طرح شهید شهریاری در مجتمع دانشگاهی امام خمینی(ره)  بروجرد افزود: انقلاب اسلامی ایران بعد از ۴۰ سال حرکت خود را ادامه می دهد و تمام نشده است.

وی اظهار داشت: تحولاتی که در جهان رخ می دهد زمینه تحقق انقلاب حضرت امام عصر (عج) است.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران  را یک عالم دینی با دست خالی آغاز کرد، امام خمینی(ره) درحقیقت یک استاد بود که چند ویژگی مهم داشت، اندیشمندی و متفکر بودن به معنای واقعی از ویژگی های بنیانگذار انقلاب اسلامی بود.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کشور اضافه کرد: امام خمینی(ره) در سال ۱۳۰۰ وارد قم شد و استارت قیام علیه حکومت پهلوی را زد و تا سال ۱۳۴۱ بیش از ۱۰ کتاب مهم و تاثیر گذار در این راستا را نوشتند.

حجت الاسلام والمسلمین کلانتری ادامه داد: جدیت در آموزش و تدریس از دیگر ویژگی های امام راحل بود که با تربیت بیش از ۵۰۰ شاگرد بزرگترین انقلاب جهان را بنیان نهاد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) به پژوهش و تحقیق اهمیت می داد، افزود: امام (ره) در پژوهش، حوزه علم، مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جهان و ایران به روز بود.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: از دیگر ویژگیهای امام راحل این بود که از ابتدا تا انتهای حیات‌ مبارک خود قیام هرگز شکست نمی خورد انقلاب را امام با تفکر خالصانه بنیان نهاده است.

حجت الاسلام کلانتری تاکید کرد: امروز در یک گام جدید هستیم و یک فصل جدید شروع شده که اگر استاد بخواهد نقش آفرین باشد باید ویژگی امام را داشته و انقلابی باشد باید سواد خود را افزایش دهد.

وی ادامه داد: استاد انقلابی باید در حوزه تحصیل، تحقیق، پژوهش و اخلاص سرآمد و اطلاعات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به روز داشته باشد و دانشجو را به حرکت وا دارد.

وی اظهار داشت: حرف اول را در اسلامی بودن دانشگاه اساتید می زنند که تحقق دانشگاه اسلامی از آرمانهای امام و رهبری است و اولین مسئولیت رسیدن به این ارمان و آرزو اساتید انقلابی هستند.

حجت الاسلام کلانتری بیان کرد: امکانات و ظرفیت عظیم نیروی انسانی قوی و بزرگی در دانشگاه آزاد وجود دارد با زیر ساخت های خوب که از بسیاری کشورهای دنیا جلوتر هستیم، باید به دنبال محتوا دادن قوی به دانشگاه و دانشجو باشیم.

معاون فرهنگی دانشگاه ازاد اسلامی کشور اضافه کرد: گامی که در زمینه حجاب و عفاف در دانشگاه شروع شده باید جدی گرفته شود، حجاب  و عفاف و پاکدامنی حکم الهی است و باید به تکلیف و قانون عمل کنیم.

حجت الاسلام کلانتری افزود: ارکان دانشگاه با تمام وجود دستور العمل را اجرا می کنند و موفق خواهیم بود، بدون شک فضای دانشگاه اسلامی باید اسلامی باشد.

 نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد لرستان گفت: اخلاص در کارها، تلاش ها را به ثمر می رساند و مورد رضای خداوند است، مومن با اخلاص سنجیده می شود.

حجت الاسلام محمد مرادیان اظهار داشت: امروز ضعف در مرحله تشکیل دولت اسلامی است یکی از کارهای مهم تشکیلات تلاش برای تحقق دولت اسلامی است و آینده تشکیلات باید برنامه ریزی داشته باشد و در طول سال کارها ادامه دار باشد، باید به صورت عملیاتی کاری انجام دهیم و در مسائل سیاسی باید جایگاه خود را نشان دهد.

وی افزود: باید به تعریف شخص انقلابی برسیم، باید شخص انقلابی به صورت تشکیلاتی عمل کند و خودش را نشان دهد.

حجت الاسلام مرادیان افزود: زنده کردن امید در دل جوانان، ایجاد اشتغال و فراهم کردن ازدواج و مسکن است، باید راهکار زنده کردن امید در دل جوانان کشف شود.

۶۰۵۲/۷۱۹۰/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =