توزیع هشت میلیارد ریال تجهیزات ورزشی در مدارس محروم خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- با آغاز سال تحصیلی جدید، هشت میلیارد ریال تجهیزات ورزشی و بهداشتی در مدارس مناطق محروم روستایی و حاشیه شهرهای خراسان شمالی توزیع می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی روز سهشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این اقدام با هدف برقراری عدالت آموزشی و ارتقای وضعیت ورزشی و بهداشتی مدارس مناطق محروم استان به منظور رساندن آنها به سطح میانگین استان صورت می‌گیرد.

عباس سعیدی در خصوص وضعیت نیروی آموزشی نیز اظهار داشت: در قالب پروژه مهر، برنامه ریزی ها برای آغاز سال تحصیلی انجام شده و بر این اساس معلمان جانمایی شده و هیچ کلاس درسی در اول مهر بدون معلم نخواهد بود.

وی تصریح کرد: پیش بینی می شد با بازنشستگی ۹۰۰ نفر از نیروهای آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی جدید، با کمبود ۷۰۰ نیروی معلم روبه رو شویم که با اقدامات انجام شده، کمبود نیروی انسانی مدیریت شده است.

وی تصریح کرد: امسال با ورود نیروهای حق التدریس، سربازمعلم و نیز بازنشستگانی که برای ادامه فعالیت اعلام آمادگی کرده اند، کلاس های درس استان بدون معلم نخواهد بود.

سعیدی اظهار داشت: در استان ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر نیروی رسمی، ۱۴۰ نفر معلم خریدخدمت، ۱۲۹ نفر سربازمعلم، ۵۱۵ نفر معلم حق‌التدریس و ۸۰ دانشجومعلم کار تدریس در کلاس های درس استان را برعهده دارند. 

کمبود ۳ هزار کلاس درس در شهرهای استان

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی درباره کمبود فضای آموزشی در استان گفت: در شهرهای استان بیش از ۳۰۰ مدرسه کمبود داریم و بر این اساس باید بیش از سه هزار کلاس درس جدید در نقاط شهری ایجاد شود.

وی با بیان اینکه بیشترین کمبود فضای آموزشی استان مربوط به مرکز استان است، گفت: در شهر بجنورد، بیش از ۱۰۰ مدرسه دونوبته داریم و سه نقطه از شهر بجنورد بیش از سایر نقاط، مشکل فضای آموزشی دارند. 

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت مسکن، اقبال مردم به سکونت در مجموعه مسکونی حاشیه‌ای گلستان‌شهر بجنورد افزایش یافته و به دنبال افزایش جمعیت در این منطقه، کمبود فضای آموزشی بیشتر شده است.

سعیدی گفت: علاوه بر گلستانشهر، مناطق شهرک ولی‌عصر (عج) و منطقه محمدعلی پهلوان بجنورد نیز به علت افزایش جمعیت، به شدت با مشکل کمبود مدرسه روبه رو شده اند. 

وی خاطرنشان کرد: در گلستان‌شهر بجنورد، پنج آموزشگاه در حال بهره برداری است و یک مدرسه هم تا ابتدای مهرماه افتتاح می شود و نیاز به فضای آموزشی مدیریت شده اما رویکرد ما، دایر شدن مدارس یک‌نوبته است. 

۳۵ مدرسه جدید پذیرای دانش آموزان 

سعیدی با اشاره به افتتاح مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: مهر امسال ۳۵ مدرسه با ۱۴۵ کلاس درس آماده بهره برداری است که ۱۴ آموزشگاه از این تعداد، تابستان امسال و به مناسبت هفته دولت افتتاح شد و ۲۱ مدرسه هم ابتدای مهرماه افتتاح می شود. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در باره تامین کتاب درسی دانش آموزان در سال جدید اظهار داشت: ثبت سفارش کتاب های درسی مقاطع مختلف انجام شده و در مدارس و یا در کتابفروشی ها در حال توزیع است.

بر اساس این گزارش، امسال بیش از ۱۸۰ هزار دانش آموز و پیش دبستانی در بیش از هشت هزار کلاس درس زیر نظر ۱۵ هزار فرهنگی، سال تحصیلی خود را آغاز می کنند.

۷۱۸۵/۵۱۳۲ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =