طرح تربیت جنسی خلاء نظام تربیتی کشور است

تهران- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تربیت جنسی یکی از مهمترین ابعاد تربیت اسلامی محسوب می‌شود، گفت: طرح تربیت جنسی یکی از خلاءهای موجود در نظام تربیتی کشور است.

«علیرضا کاظمی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره طرح تربیت جنسی در کتب درسی دانش آموزان اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی مأموریت اصلی درباره طرح  یا سند تحول تربیت جنسی را برعهده دارد، این شورا به آموزش و پرورش ماموریت داده تا سندی را تهیه کند.

وی افزود: سند تحول تربیت جنسی توسط آموزش و پرورش تهیه و به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شد، در زمان حاضر نظرات کارشناسی باید توسط این شورا داده شود. طرح تربیت جنسی قرار بود در جلسات اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شود که پس از بررسی موضوع عفاف و حجاب تربیت جنسی در آینده نزدیک در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار می گیرد.

به گفته معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، چگونگی ورود سند تحول تربیت جنسی در آموزش و پرورش به بررسی و ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی بستگی دارد و تا آن زمان نمی توان هیچ بحث و قضاوتی درخصوص سند تحول جنسی داشت.

کاظمی با اشاره به اینکه این موضوع در آموزش و پرورش یک ضرورت است، یادآورشد: شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره طرح تربیت جنسی تقسیم کار می کند، از این رو پس از بررسی و تصویب این سند می توان قضاوت کرد که آیا این سند در برنامه درسی گنجانده می شود یا به عنوان فوق برنامه در دستور کار قرار می گیرد.

وی معتقد است که ردپای تربیت جنسی در نظام تربیتی کشور که تنها مختص به آموزش و پرورش نیست، به درستی دیده نمی شود.

پیش از این مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، از تنظیم پیش نویس طرح تربیت جنسی خبر داده و اعلام کرده بود که این موضوع در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است.

وی همچنین اظهار داشته است که این طرح با مشارکت همه دستگاه های مرتبط از جمله آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، کمیسیون حوزوی شورای عالی انقلاب و فرهنگی، معاونت امور زنان ریاست جمهوری و برخی دیگر از دستگاه ها تنظیم شده و در پیش نویس طرح تربیت جنسی به فرصت ها و تهدیدهای آموزش جنسی به دانش آموزان پرداخته شده است که به عنوان یک ضرورت و پدیده اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =