۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83478723
۰ نفر

برچسب‌ها

اورژانس گیلان ۱۴ هزار و ۳۵۸ ماموریت تصادفی انجام داد

رشت - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۴هزار و ۳۵۸ ماموریت تصادفی از سوی اورژانس ۱۱۵ استان انجام گرفت.

پیمان اسدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به انجام ۵۰ هزار و ۵۳۱ ماموریت از سوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان از ابتدای امسال اظهار داشت: ۳۶ هزار و ۱۷۳ ماموریت مربوط به غیرتصادفی ها است.

وی خاطرنشان کرد: این میزان ماموریت های مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان (از ابتدای سال جاری تاکنون) نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، ۹۴ / ۷ درصد افزایش یافته است که با توجه به امکانات و توان عملیاتی نیروها  از رشد خوبی برخوردارست.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان درباره برنامه های در دست اجرای این مرکز خاطر نشان کرد: افزایش تعداد پایگاه های اورژانس گیلان، افزایش تعداد پایگاه های موتور لانس از دو به هشت پایگاه، افزایش نیروی انسانی ، تشکیل گروه واکنش سریع، اورژانس ریلی و اورژانس دریایی از جمله این برنامه هاست.

وی بیان داشت: مردم در حوادث تصادفی و موارد غیرتصادفی در صورت نیاز به فوریت های پزشکی می توانند با شماره ۱۱۵ تماس گرفته و از خدمات رایگان مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان بهره مند شوند.

بر اساس آخرین آمار، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان دارای افزون بر ۴۷۰ نیرو ، یکصد و ۲۰ دستگاه آمبولانس فعال، دو دستگاه موتور لانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس است.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان دارای ۳۷ پایگاه جاده ای و ۲۵ پایگاه شهری است.

۷۲۸۶ /6030

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =