دانشجویان ترکیه‌ای با زبان و ادبیات فارسی آشنا شدند

ارومیه- ایرنا- رئیس دانشگاه ارومیه گفت: دانشجویان ترکیه‌ای اعزام شده به این دانشگاه، طی دوره دانش‌افزایی با زبان و ادبیات فارسی آشنا شدند.

رحیم حب‌نقی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه حدود ۲۰ دانشجوی ترکیه‌ای در این دوره حضور داشتند، بیان کرد: این دوره بر اساس تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه ارومیه و دانشگاه «کریک قلعه» آنکارا به همت معاونت دانشجویی، مرکز آموزش‌­های تخصصی کوتاه مدت و گروه زبان و ادبیات فارسی این دانشگاه در طی یک دوره کوتاه مدت دانش ­افزایی برگزار شد.

وی ادامه داد: در این دوره، کلاس­‌های آموزش زبان فارسی، ایران شناسی، خواندن متون نظم و نثر، دستور کاربردی، مکالمه و سمینار برای دانشجویان تشکیل شد و فعالیت‌­های فوق برنامه شامل بازدید از آثار تاریخی استان و  شهر تبریز جهت معرفی فرهنگ، ادب و تاریخ ایران اسلامی انجام گرفت.

وی با اعلام اینکه این دوره از اواخر مردادماه آغاز و بیش از ۲۰ روز به طول انجامید، اظهار داشت: در پایان دوره نیز به دانشجویان ترکیه‌ای اعزامی به ایران، گواهینامه پایان دوره دانش افزایی اعطا شد.

آذربایجان غربی با ترکیه، عراق و نخجوان مرز مشترک دارد و کیفیت دانشگاه‌ ارومیه سبب شده تا طی چند سال گذشته تحصیل در این دانشگاه‌ مورد توجه دانشجویان خارجی قرار گیرد.

دانشگاه ارومیه که در سال ۱۳۴۴ تاسیس شده است، بیش از ۴۷۸ عضو هیات علمی و ۱۶ هزار دانشجو دارد.

۳۲۱۴/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha