۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۸
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83478638
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزاری مذاکرات ملی ونزوئلا در سایه اختلافات مخالفان

تهران-ایرنا- دولت ونزوئلا در حالی از برگزاری مذاکرات ملی در این کشور خبر داد که اختلافات میان مخالفان در موضوع مذاکره با دولت مشهود بوده است.

به گزارش شبکه تله سور، خورخه رودریگز وزیر ارتباطات ونزوئلا اعلام کرد که مذاکره ملی با حضور همه احزاب و گروه های سیاسی در این کشور برگزار خواهد شد.

خوان گوایدو رهبر مخالفان نیز در حالی روز گذشته از پایان بی نتیجه مذاکره با دولت نیکلاس مادورو سخن به میان آورده بود که گزارش ها حکایت از آن دارد که اختلافاتی در جبهه مخالفان در مورد مسئله مذاکره با دولت کاراکاس وجود دارد. گزارش شده است که گروه کوچکی از  احزاب مخالف همچنان به دنبال مذاکره با دولت هستند.

خورخه رودریگز نیز در ادامه عنوان کرد: ما فرآیند مذاکره ملی را تشکیل دادیم تا برخی توافق نامه ها امضا شود.

وی همچنین از کشورهای خارجی خواست به جای طرح ریزی مداخله نظامی در ونزوئلا در راستای همکاری با کاراکاس گام بردارند.

 تلویزیون رسمی ونزوئلا همچنین اعلام کرد که توافقاتی تاکنون میان دولت با دیگر احزاب سیاسی حاصل شده که از جمله آن بازگشت حزب سوسیالیست حاکم به پارلمان ،آزادی زندانیان سیاسی، محکومیت تحریم های آمریکا و اعمال تغییرات در روند انتخابات ها هستند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد  که یک گروه اقلیت از مخالفان دولت کاراکاس توافق کرده اند که بدون حضور خوان گوایدو رهبر مخالفان مذاکراتشان را با دولت مادورو ادامه دهند که این نشان دهنده اختلافات در جبهه مخالفان دولت ونزوئلا است.

نیکلاس مادورو نیز در مورد مذاکره دولت با احزاب سیاسی گفت: هر کسی که می خواهد می تواند به این فرآیند بپیوندد. هدف ما کنار گذاشتن اختلافات و حرکت به سوی صلح است.

مشکلات اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است. طی سال‌های گذشته دستکم سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) "خوان گوایدو" رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت "نیکولاس مادورو"، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سووال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =