مرکز ارتقای سلامت یزد می‌تواند از مراکز مهم حوزه سلامت کشور باشد

یزد- ایرنا- مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد گفت: مرکز طب پیشگیری و ارتقاء سلامت نشاط دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد می‌تواند از مراکز مهم کشوری در حوزه سلامت باشد.

مسعود شریعتی در جریان بازدید از مرکز طب پیشگیری و ارتقاء سلامت نشاط، وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با استقبال از عملکرد این مرکز در بخش های مختلف اظهار داشت: این مرکز می تواند توانمندی ورزشکاران را در بعد های جسمانی و روانی تقویت نماید.

وی تصریح کرد: امید داریم که مرکز نشاط بتواند از مراکز قوی کشور در حوزه سلامت و ارائه خدمات تخصصی پزشکی ورزشی به ورزشکاران قرار گیرد.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان یزد از تمام واحدهای این مرکز از جمله روانشناسی _تغذیه _ پزشکی _تحرک بدنی و مامایی بازدید و از تشکیل چنین مرکز تخصصی در استان ابراز خرسندی نمود.

"محمد رضا ساده" یکی از موسسین مرکز نشاط هم گزارشی از عملکرد این مرکز و انجام فعالیت های تخصصی ویژه ورزشکاران ارائه داد.‎

 وی بیان داشت: در دسترس ترین، اثربخش ترین و کم عارضه ترین دارو ورزش است که ان شاءالله این مرکز بتواند خدمات ویژه ای به ورزشکاران ارائه نماید.

فلاح نژاد رییس هیئت پزشکی ورزشی یزد نیز آمادگی هیئت پزشکی ورزشی را جهت همکاری با این مرکز در جهت ارائه خدمات تخصصی اعلام نمود.

گزارش دیگری از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد حاکیست: هیئت فوتبال استان و بازیکنان تیم فوتبال شهید قندی یزد با حضور در مرکز طب پیشگیری و ارتقاء سلامت نشاط، تست سلامت دادند.

مرکز طب پیشگیری و ارتقاء سلامت نشاط که به تازگی با هدف ارتقاء سلامت عموم مردم با رویکرد رفتارهای پیشگیرانه و افزایش سطح سواد سلامت و با تاکید بر امر ورزش و افزایش تحرک بدنی تاسیس گردیده مورد بازدید رئیس هیئت فوتبال و اعضای تیم فوتبال شهیدقندی قرار گرفت.

طبق هماهنگی بعمل آمده بین مرکز نشاط، هیئت فوتبال استان، هیئت پزشکی ورزشی و باشگاه فرهنگی ورزشی شهیدقندی و  با تاکید رئیس هیئت فوتبال مبتنی بر اهمیت چکاپ سلامت ورزشکاران، انجام معاینات تخصصی به مرکز ارتقاء سلامت نشاط واگذار گردید و تیم شهیدقندی به عنوان اولین تیم ورزشی به این مرکز مراجعه نمود.

در مرکز نشاط، برای بازیکنان و کادرفنی این تیم پرونده سلامت تشکیل شد و تست نوارقلب و معاینات پزشکی صورت گرفت و همچنین افراد در کلاس های گروهی تغذیه ورزشی، روانشناسی ورزشی و تحرک بدنی شرکت نمودند.

در این بازدید مقرر شد هریک از افراد با هماهنگی قبلی جهت دریافت سایرخدمات مرکز مانند: مشاوره روانشناسی و تغذیه به صورت فردی، انجام تست ارزیابی بدن از طریق دستگاه و ارزیابی ناهنجاری های اسکلتی عضلانی و... مراجعه نمایند.

اهمیت حضور دراین مرکز و چکاپ سلامت، از آنجا مشخص می گردد که در چندین مورد اخیر، ورزشکاران دچار عارضه قلبی شده و متاسفانه فوت شده اند؛ از این رو ضروری است کلیه مربیان، سرپرستان و ورزشکاران ضمن مراجعه به این مراکز از به وجودآمدن چنین اتفاقاتی تا حدی جلوگیری نمایند.

۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =