۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۰
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83478556
۰ نفر

برچسب‌ها

صید غیرمجاز ۱۲۰۰ ماهی از تالاب "شیرین سو" کبودراهنگ
عکس آرشیوی است.

همدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان گفت: ماموران یگان حفاظت هنگام گشت‌زنی در اطراف تالاب "شیرین سو" متوجه وجود تور ماهیگیری و سه قایق بادی در این تالاب شدند که منجر به کشف ۱۲۰۰ قطعه ماهی کپور به دام افتاده و یک هزار متر تور ماهیگیری شد.

عادل عربی روز سه شنبه در این باره اظهار داشت: به دنبال بررسی های صورت گرفته توسط ماموران نیروی انتظامی و یگان حفاظت محیط زیست مشخص شد تور اندازی به طول تقریبی هزار متر و عرض سه متر در تمامی پهنه عرضی تالاب شیرین سو صورت گرفته است.

وی ادامه داد: با بیرون کشیدن تور صیادی از تالاب، ماموران یگان حفاظت محیط زیست موفق به نجات صد قطعه ماهی کپور شدند و این در حالی است که باقی ماهی های صید شده زخمی و یا تلف شده بودند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان اظهار داشت: پس از بررسی خودروی پارک شده در حاشیه تالاب، مدارک هویتی متهم ۲۶ ساله کشف و هفت قطعه تور ماهیگیری به طول ۱۷۰ متر و سه قایق بادی نیز کشف و ضبط شد.

عربی بیان کرد: پرونده این تخلف تشکیل و مستندات در اختیار مقام قضایی قرار گرفته و ماهی های تلف شده نیز برای اخذ تصمیم نهایی به سردخانه باغ وحش دهکده علیصدر تحویل داده شده است.

۷۵۲۶/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =