۲۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۷
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83478541
۰ نفر

برچسب‌ها

ساختمان اغلب مدارس اردکان غیرقابل مرمت است

یزد - ایرنا - رئیس آموزش و پرورش اردکان با بیان اینکه ساختمان‌ اغلب مدارس شهرستان غیرقابل مرمت است و برای پیشگیری از خطرهای احتمالی نیاز به تخریب دارد، از خیرین منطقه خواست در تامین فضای آموزشی مورد نیاز به این نهاد کمک کنند.

ابوالفضل کارگر روز سه‌شبنه در جمع اعضای شورای شهر کمبود فضای آموزشی، کلاس‌های ۳۴ نفری و کمبود معلم را از جمله مشکلات آموزش و پرورش در نظام آموزشی جدید برشمرد.

به گفته وی هم اکنون ۱۲۵۰ نفر به دانش آموزان مقاطع تحصیلی شهرستان اضافه شدند، ۲۰۰ معلم هم چند سال اخیر بازنشسته شد و با پیگیری‌های انجام شده در سال گذشته ۱۰۰ معلم جدید جذب شدند.
وی خواهان کمک مجموعه مدیریت شهری برای تامین فضای آموزشی شهرستان شد و اظهار داشت: زمین برای ساخت مدارس خیری موجود نیست و بدون احتساب دانش‌آموزان مهاجر با توجه به افزایش فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی در پنج سال آینده، به ۲۴۰ کلاس درس شامل ۲۴ مدرسه ۱۰ کلاسه نیاز است.
همچنین جواد شاکر رئیس شورای شهر اردکان فزود: اعضای این نهاد مدنی آمادگی دارند با عزم جدی در کاهش بحران‌ها و دغدغه‌های آموزش و پرورش گام‌های موثری بردارند که این نگاه مثبت، آثار نیکی را به جای خواهد گذاشت که ثمره آن برای فرزندان این شهر مفید خواهد بود.

اردکان ۱۹ هزار دانش آموز و ۱۱۰ مدرسه دارد .

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
۷۵۴۴/ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =