۱۰ میلیارد ریال به حساب هیات‌های ورزشی کردستان واریز شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: امسال ۱۰ میلیارد ریال شامل ۴۰ درصد اعتبارات به حساب هیات‌های ورزشی استان و شهرستان‌ها واریز شده است.

حامد جولایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اعتبار براساس تفاهم نامه منعقد شده بین اداره کل و هیات‌های ورزشی استان پرداخت شده و مابقی آن نیز در صورت جذب اعتبارات امسال، به حساب آنان واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه هیات‌های ورزشی کردستان در بخش درآمدزایی ضعیف عمل می‌کنند، اضافه کرد: بیشتر اعتبارات این هیات‌ها معطوف به کمک‌های دولتی است و از این محل استفاده می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان یادآور شد: برگزاری کلاس‌های داوری و مربی‌گری، برگزاری مسابقات و اجاره اماکن ورزشی از جمله راه‌های جذب درآمد است که هیات‌های ورزشی استان در این حوزه ضعیف هستند.

جولایی با اشاره به اینکه بیشتر اعتبارات ما از محل ارزش افزوده است، اظهار داشت: امسال حدود ۱۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات المپیاد استعدادیابی بین هیات‌های ورزشی توزیع شد.

وی گفت: بخش بیشتر این اعتبارات برای میزبانی مسابقات بوده و قسمت دیگری هم با هدف اعزام ورزشکاران به المپیاد استعدادیابی است که امیدواریم امسال نیز نتایج خوبی در این ماراتن ورزشی کسب کنیم.

در حال حاضر حدود ۳۵۰ هیات ورزشی در کردستان فعال بوده که  ۴۸ هیات آن استانی و مابقی در شهرستان‌ها فعالیت دارند.

۷۳۵۵ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =