اجازه تسخیر اراضی تالابی صومعه‌سرا را به متصرفان نمی‌دهیم

رشت - ایرنا - «علی اصغر آزاد» رییس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا گفت: ماموران اداره محیط زیست با تمام جدیت و تلاش، اجازه جولان و تسخیر  اراضی تالابی شهرستان را به متصرفان نخواهند داد.

 آزاد درگفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه پدیده تالاب خواری به مهمترین چالش زیست محیطی این استان تبدیل شده است اظهارداشت : باتلاش ماموران یگان های حفاظت محیط زیست صومعه سرا   افزون بر ۱۴  هکتار از اراضی مناطق حفاظت شده در حاشیه تالاب انزلی  خلع ید و رفع تصرف شد .

وی افزود :   در راستای وظایف سازمانی و با پیگیریهای مستمر و مداوم واحد حقوقی  و  با حکم مراجع قضایی این اراضی طی پنج فقره شکایت در روستاهای چمثقال و جیرسرنوده از متصرفین خلع ید و رفع تصرف و منجر  به صدور حکم برای ۹نفر شد .
علی اصغر آزاد در ادامه از شهروندان و عموم مردم خواست در صورت مشاهده و اطلاع از هر گونه تصرف غیرمجاز اراضی مناطق حفاظت شده مراتب را جهت پیگیری قضایی به این اداره گزارش دهند.
 پاسگاه محیط بانی سلکه در پناهگاه حیات وحش سلکه به مساحت ۳۶۰ هکتار واقع در روستای هنده خاله، پاسگاه محیط بانی اسپند در منطقه حفاظت شده سیاه کشیم به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ هکتار واقع در روستای اسپند و پاسگاه محیط بانی سیاه درویشان در منطقه حفاظت شده سیاه کشیم به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ هکتار در روستای سیاه درویشان هستند. 
شهرستان صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و دارای ۲۱ هزار هکتار اراضی ملی و حدود سه هزار هکتار اراضی تالابی است. 
۷۲۹۲ /۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =