مشکل‌پور: لیگ فوتبال ویتنام امکانات فوق‌العاده‌ای دارد

تهران- ایرنا- مدافع فصل گذشته پیکان گفت: دوست داشتم تجربه جدیدی در فوتبال داشته باشم و به همین دلیل «هانوی ویتنام» را انتخاب کردم. لیگ این کشور امکانات فوق‌العاده‌ای دارد.

یکی از خاص‌ترین لژیونرهای این فصل فوتبال ایران «سجاد مشکل‌پور» است. مدافعی که چند سال پیش در نفت آبادان شناخته شد و در ادامه سر از تیم‌های خودروساز تهرانی درآورد. او مدتی است که در ویتنام برای تیم هانوی بازی می‌کند اما قرار است به زودی به ایران برگردد. گفت‌وگوی خبرنگار ایرنا با این مدافع ۲۹ ساله را در ادامه می‌خوانید:

چه شدکه سر از فوتبال ویتنام درآوردید؟ مسائل مالی در انتخاب تیم هانوی چقدر تاثیر داشت؟

از طریق یکی از دوستانم که ایرانی نبود پیشنهاد هانوی به دستم رسید. خیلی مشورت داشتم و فکر کردم تا به این انتخاب رسیدم. خدا را شکر از لحاظ مالی شرایط بدی ندارم ولی اولویت من مسائل مالی نبود. دوست داشتم تجربه جدیدی در زندگی ورزشی‌ام داشته باشم و به همین دلیل هانوی را برگزیدم.

هانوی یکی از تیم‌های شناخته شده فوتبال ویتنام به حساب می‌آید. از این تیم و سطح لیگ ویتنام بگو.

اینجا به کل شرایطش با لیگ ایران فرق دارد. در ویتنام دو تیم هانوی و هوشیمی‌سیتی با اختلاف از بقیه تیم‌ها بهتر هستند و اکثر بازیکنان ملی‌پوش در این ۲ تیم تقسیم شده‌اند. تیم هانوی هم حدود هشت ملی پوش دارد. درباره کیفیت مسابقات هم باید بگویم مانند ایران مسابقات در اینجا فیزیکی نیست. بازیکنان، بیشتر سرعتی‌اند و درگیرانه فوتبال بازی نمی‌کنند.  صادقانه بخواهم بگویم لیگ ویتنام کیفیت آنچنان بالایی ندارد و کاملا از سطح متوسطی برخوردار است.

تا چه زمانی قرارداد داری و از بودن در این کشور راضی هستی؟

پیش از این یک بار دیگر نیز به ویتنام آمده بودم. زمانی که برای تیم امید بازی می‌کردم. سرمربی ما «غلامحسین پیروانی» بود و اتفاقا به همین شهر هانوی آمدیم و در همین ورزشگاهی که در حال حاضر بازی می‌کنم مقابل تیم امید ویتنام قرار گرفتیم. حالا به اینجا آمدم تا تجربه‌ای جدید کسب کنم. قرارداد من حدود ۲ هفته دیگر به اتمام می‌رسد و پس از آن به ایران بر می‌گردم.

در این مدت کوتاه توانستی با مردم ویتنام ارتباط برقرار کنی؟

وقتی به اینجا آمدم به صورت فشرده زبان انگلیسی را یاد گرفتم. خدا را شکر خیلی زود پیشرفت کردم. از این بابت مشکلی ندارم و به راحتی می‌توانم با مربیان ارتباط برقرار کنم. مردم اینجا به شدت فوتبالی هستند. می‌توان گفت مانند ایران فوتبال را دنبال می‌کنند. برای تمرینات هم تماشاگران زیادی به ورزشگاه می‌آیند. چندان با ویتنامی‌ها ارتباط برقرار نکردم اما در مجموع مردم خوبی هستند. بیشتر در تمرین و یا در زمان بازی با آنها برخورد داشتم.

تیم شما در آستانه قهرمانی قرار دارد و گویا برای استفاده از بازیکنان خارجی هم محدودیت‌هایی هست.

بله دقیقا. در اینجا هر تیم بیشتر از سه بازیکن خارجی نمی‌تواند داشته باشد. به نوعی سخت‌گیرتر از لیگ ایران هستند. من برای بازی های AFC کاپ به اینجا آمدم. برنامه‌ریزی اصلی این تیم روی آن بازی‌ها بود. ولی در دیدارهای لیگ از همان سه مهره خارجی خودشان بهره می‌برند.

با وضعیت آب و هوایی در ویتنام کنار آمده‌اید؟

از لحاظ آب و هوا اینجا دقیقا همان چیزی است که به آن عادت دارم چرا که کاملا شرجی است و مانند هوای جنوب کشور خودمان است. با این حال باران هم زیاد می‌بارد. امکانات فوق العاده‌ای در فوتبال ویتنام وجود دارد. زمین تمرین‌هایی دارند که مانند آن در ایران نیست. تا جایی که اطلاع پیدا کرده‌ام هر تیم ۲ تا ۳  زمین خوب و مناسب دارند و شرایط برای فوتبال بازی کردن بسیار مناسب است.

در خلال صحبت‌هایت گفتی که به زودی به ایران برمی‌گردی. اصلا چه شد که از پیکان جدا شدید؟
سال گذشته و در جریان چند بازی آخر فصل مشکلاتی به وجود آمد که نمی‌دانم چگونه به وجود آمد و اصلا چه چیزی بود. دیگر دوست ندارم درباره اتفاقات رخ داده در پیکان صحبت کنم. نگاهم رو به آینده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =