حفظ ثبات و امنیت منطقه باید بدون دخالت بیگانگان حل و فصل شود

تهران - ایرنا - مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان این که کشورهای همسایه افغانستان اعم از ایران، هند، پاکستان و آسیای مرکزی می توانند همکاری خوبی را برای تامین امنیت در این کشور و منطقه با یکدیگر داشته باشند، تاکید کرد: حفظ ثبات و امنیت در کشورهای منطقه باید بدون دخالت بیگانگان حل و فصل شود.

علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل روز دوشنبه با ویجی گوکله قائم مقام وزیر خارجه هند دیدار و دو طرف بر توسعه روابط فیمابین تاکید کردند.
ولایتی در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور گفت: امیدواریم که همچون گذشته رفتار دولت هند در قبال تحریم ها علیه ایران که در مغایرت با تعهدات بین المللی و ظالمانه است مواضع مثبتی را مانند بسیاری از دیگر کشورها دنبال کند و جمهوری اسلامی ایران نیز آمادگی توسعه همکاری ها در تمامی زمینه ها را خواهد داشت.
وی به اهمیت همکاری های کشورهای منطقه به ویژه در تامین صلح و ثبات تاکید کرد و افزود: به طور نمونه کشورهای همسایه افغانستان اعم از ایران، هند، پاکستان و آسیای مرکزی می توانند همکاری خوبی را برای تامین امنیت در این کشور و منطقه با یکدیگر داشته باشند و حفظ ثبات و امنیت در کشورهای منطقه باید بدون دخالت بیگانگان حل و فصل شود.
ولایتی همچنین به مساله کشمیر اشاره و بر حل و فصل درست و دقیق موضوعات مرتبط بدون دخالت بیگانگان تاکید کرد.
ویجی گوکله قائم مقام وزیر خارجه هند نیز به اهمیت روابط ایران و هند اشاره کرد و گفت: ما برای توسعه همکاری با ایران بسیار اهمیت قایل هستیم که نقش موثر و مهمی در منطقه و جهان اسلام دارد و شخصیت جنابعالی که یکی از چهره های سیاسی برجسته و شناخته شده در هند هستید برای توسعه همکاری های دوجانبه بسیار قابل توجه و مهم هست.
قائم مقام وزیر خارجه هند بر ادامه روابط در تمامی زمینه ها تاکید کرد و در خصوص توسعه روابط اقتصادی و همکاری ها به ویژه در منطقه چابهار و حوزه نفت و گاز به بحث و تبادل نظر پرداخت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =