۲۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۵
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83478205
۰ نفر

برچسب‌ها

موافقت آلمان با تمدید توقف صادرات سلاح به عربستان

تهران - ایرنا - یک منبع دولتی آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که دولت «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور توقف صادرات سلاح به عربستان را تمدید می‌کند.

به گزارش یاهونیوز، حزب محافظه کار مرکل و سوسیال دموکرات های آلمان در قالب یک پیمان ائتلافی با توقف صادرات سلاح به کشورهای درگیر جنگ یمن موافقت کرده اند.

دولت آلمان فروردین ماه توقف صادرات سلاح به عربستان را تمدید کرده بود. این حکم در صورت تمدید نشدن مجدد، ۸ مهرماه به پایان می رسد. ۹۱۰۹

در همین حال، سازمان بین المللی «صلح سبز» با جمع آوری ۱۰ هزار امضا از دولت آلمان خواسته تا توقف فروش سلاح به عربستان سعودی را به خاطر جنگ یمن تمدید کند.

دولت آلمان سال گذشته و پس از قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد آل سعود، ‌محدودیت هایی برای فروش سلاح به عربستان به خاطر نقش این کشور در جنگ یمن اعمال کرد.

«الکساندر لورتس» کارشناس خلع سلاح در سازمان صلح با تاکید بر اینکه از آغاز جنگ یمن تا کنون ۹۱ هزار نفر کشته شده اند، از دولت آلمان خواست تا فروش سلاح را به تمام کشورهایی که در جنگ یمن حضور دارند متوقف کند.

بر اساس نظرسنجی های محلی حدود ۸۱ درصد از آلمانی ها مخالف فروش سلاح به کشورهای حاضر در جنگ یمن هستند.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های خود جامه عمل بپوشانند.

بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل قطحی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =